#57 NEWSLETTER Mr.Advice

W tym numerze afera z FTX, jak się uchronić podczas takich kryzysów, co zrobić na przyszłość, analiza rynku oraz 6 mocnych materiałów na Youtube.ANALIZA RYNKU BY CRYPTOAARON

Co możemy zaobserwować? Brak wolumenu. Spokojny weekend. Jutro pewnie zacznie się coś dziać albo dziś na wieczór, przed zamknięciem świecy tygodniowej. Jesteśmy coraz bliżej większego ruchu i dopóki nie przebijemy $18500 – nie ma mowy o wzrostach. A do $18500 jest kawałek drogi. Najbliższa strefa od dołu $15800-16200 jest strefą na potencjalne odbicie. I do tej strefy, póki co gramy shorta, który jest w plusie. TRX również. 

Co do ETH – strefa $1200-1280 teraz robi za opór, aczkolwiek jest też dość byczą strefą ( dopóki ETH w tym przedziale, dla altów powinno być ok). Natomiast dopóki nie ma powyżej $1350 – nie ma mowy o wzrostach. Strefa dla ETH na potencjalne odbicie to $1110-1160. Co ciekawe, ETH jest dużo mocniejsze po The Merge i ewidentnie lepiej się trzyma niż BTC. Zapowiada się, że cena poniżej $700 za sztukę jest mało prawdopodobna, co jest ogólnie w długim terminie obiecujące dla ETH. 

Przez całą ostatnią akcję umocnił się też BNB i nawet to widać na wykresie. Możliwe, że BNB będzie lepszym wyborem od samego ETH ( stosunek wzrostowy wyrażony w % ), a 1000$ za BNB już nie wzbudza śmiechu. 

Po więcej konkretnych i codziennych informacji zapraszam do kanału Golden Keys TUTAJ

Zapraszam też na darmowy chat, gdzie wrzucam takie analizy raz na jakiś czas: https://t.me/mradvice_btc_signals


Kilka ważnych kwestii co do gry na rynku krypto:

Znacie to powiedzenie „człowiek uczy się na swoich błędach”? Jeśli jesteście w rynku krypto chociaż kilka miesięcy to na pewno (śmiech przez łzy, co?). Jednak kluczowe jest, aby w związku z finansami uczyć się też na błędach innych.

W ciężkich sytuacjach jesteśmy bardziej skłonni do refleksji i działania zapobiegawczego, a więc wyciągnijmy kilka wniosków z tego tygodnia:

  1. Pod każdym warunkiem i zawsze Twoim celem jest OCHRONA KAPITAŁU. To Twoje pieniądze i trzeba o nie dbać.
  2. Nie trzymaj swoich krypto na giełdzie, jeśli w tym momencie nie potrzebujesz robić żadnych zakupów/sprzedaży. 
  3. Wypłaćcie środki z giełdy crypto.com. Zróbcie to szybko, zanim będzie za późno. Na #FTX CryptoAaron dmuchnął na zimne, jako pierwszy w Polsce 5go listopada i 5 dni później wypłaty zostały zablokowane. 
  4. Realizujcie ZYSKI. Dopóki nie macie pieniędzy na swoim koncie lub w ręku to nie są wasze pieniądze. 

Te i inne zasady są na bieżąco wałkowane przez CryptoAarona na Golden Keys.


CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA KRYPTO

Niesamowity upadek giełdy FTX?FTX, druga największa na świecie giełda kryptowalut, przeżywa kryzys i wpędziła rynek cyfrowych aktywów w kolejny krach.

Czym jest FTX?

Oficjalnie z siedzibą na Bahamach, FTX jest zarządzany z USA, z największymi biurami w Chicago i Miami.

Jest to giełda kryptowalut, pomagająca ludziom kupować i sprzedawać aktywa kryptowalutowe. FTX jest duży i ważny, ponieważ wraz ze swoim rywalem, Binance, przetwarza większość transakcji kryptowalutowych na całym świecie.

Zarówno FTX, jak i Binance są “międzynarodowymi” giełdami, odpowiednikiem kryptowalutowego kasyna offshore. Każda z nich prowadzi również regulowany przez USA rynek zbytu, który ściśle przestrzega niewielkich regulacji rządu amerykańskiego, ale większość pieniędzy przepływających przez ich księgi jest w efekcie nieograniczona wymogami regulacyjnymi.

Co się stało z FTX w tym tygodniu?

W środę w zeszłym tygodniu w CoinDesk, serwisie informacyjnym branży kryptowalutowej, pojawił się artykuł, który wywołał kryzys. Twierdził on, że bilans Alameda, kryptowalutowego funduszu hedgingowego należącego do założyciela FTX, Sama Bankmana-Frieda, posiadał wartą miliardy dolarów własną kryptowalutę FTX, FTT, i używał jej jako zabezpieczenia w kolejnych pożyczkach. Gdyby tak było, to spadek wartości FTT mógłby zaszkodzić obu firmom, biorąc pod uwagę ich wspólną własność. Jednak sam FTT nie miał żadnej wartości poza wieloletnią obietnicą FTX, że kupi wszelkie tokeny za 22 dolary, co wywołało obawy, że cała instytucja to zamek zbudowany na piasku.

Powoli wypalający się kryzys wszedł na wysokie obroty w niedzielę, kiedy szef Binance, Changpeng Zhao, napisał na Twitterze, że jego firma sprzedaje swoje udziały w FTT, warte około 500 milionów dolarów, z powodu “ostatnich rewelacji, które wyszły na jaw”.

Od tego momentu wszystko zaczęło się kręcić. Wartość FTT załamała się, a klienci FTX zaczęli wycofywać środki w ramach exodusu w stylu banku. W wiadomości do pracowników w tym tygodniu, cytowanej przez Reutersa, Bankman-Fried powiedział, że firma ucierpiała z powodu “gigantycznego skoku wypłat”, ponieważ użytkownicy pospieszyli się, aby wyjąć 6 mld USD (5,1 mld GBP) w tokenach kryptowalutowych z FTX w ciągu trzech dni. Dzienne wypłaty normalnie biegły do dziesiątek milionów dolarów, powiedział Bankman-Fried swoim pracownikom.

Zhao następnie wkroczył, aby uratować FTX, zgadzając się we wtorek na zakup firmy, ale następnie ogłaszając w środę, że wycofuje się z transakcji. “Problemy są poza naszą kontrolą lub możliwością pomocy” – powiedział Binance, powołując się na odkrycia w procesie due diligence i rozpoczęcie dochodzeń regulacyjnych w USA.

Co dalej z FTX?

Firma albo musi znaleźć miliardy dolarów, aby spełnić żądania klientów dotyczące wypłaty, albo powstrzymać exodus poprzez znalezienie sposobu na zapewnienie ich, że ich pieniądze są bezpieczne. To nigdy nie jest łatwe, gdy tak wielu klientów pędzi do drzwi. Bloomberg poinformował w czwartek, że Bankman-Fried powiedział, że firma potrzebuje 4 mld dolarów, aby pozostać wypłacalną, a luka finansowa wynosi 8 mld dolarów.

Istnieją również głębsze pytania dotyczące giełdy. Zaledwie dzień przed tym, jak firma zgodziła się sprzedać Binance, Bankman-Fried zatweetował, że FTX jest “w porządku” i że w ogóle nie handluje aktywami klientów. Ale wiadomość dla inwestorów od Sequoia Capital, firmy VC, która zainwestowała 150 milionów dolarów w FTX, powiedziała, że firma stoi nie tylko w obliczu kryzysu płynności, ale także problemów z wypłacalnością – co oznacza, że była winna więcej pieniędzy niż faktycznie miała.

Dzień po tym, jak sprzedaż upadła, “SBF” pojawił się ponownie i przeprosił za swoje błędy. “Spieprzyłem dwa razy”, napisał, rozpoczynając serię tweetów, w których przeprosił za słabą komunikację i powiedział, że błędnie założył, że giełda nie może zmierzyć się z kryzysem płynności, ale twierdził, że nie jest w rzeczywistości niewypłacalna.

Co się działo dalej?

Wypłaty zostały zablokowane.

SBF ogłosił na swoim Twitterze, że złożył wnioski o bankructwo swoich firm FTX, FTX US i Alameda.

Źródło: cryptonews.com 


Twitter CryptoAarona zapłonął od informacji w tym tygodniu

Dajcie follow i bądźcie pierwsi z informacjami ze świata krypto!

Golden Keys pierwsze informacje o problemach z FTX pojawiły się już 5 dni przed zablokowaniem wypłat, a w trakcie tych wszystkich wydarzeń i spadków na tokenie FTX, BTC oraz ETH, nasi użytkownicy wykręcili wyniki nawet do 30000% oraz zabezpieczyli swoje fundusze.

Link do Golden Keys znajdziesz TUTAJ.


YouTube i Twitter CryptoAarona:

  1. Czy afera z FTX zapoczątkuje ogromne spadki?

W tym filmie CryptoAaron opowiada o tym co się działo, dzieje oraz jak się przygotować na najbliższe dni. Obejrzyj koniecznie jeśli przegapiłeś!


Chcesz zobaczyć analizę techniczną na żywym przykładzie FTX, ADA lub Solana? Ten film pokazuje jak działa struktura rynku.


Niestety jak to bywa z rynkiem, większość doświadczyła lub doświadczy likwidacji. W tym filmie nauczycie się jak sobie poradzić ze stresem w tej sytuacji, jaką obrać strategię, czego się wystrzegać.


W tym filmie analiza wybranych 3 altcoinów, które pokazują ogromny „perełkowy” potencjał.


Poznaj zestaw strategii i podejścia do rynku, który CryptoAaron stosuje od kilku lat z ogromnym powodzeniem.


Materiał do obejrzenia przez każdego, kto dotyka Futures, bez znaczenia na jakim poziomie zaawansowania jest.


Wszystkie powyższe filmy oraz Twitter są darmowe. Nic Cię nie kosztuje follow’owanie i oglądanie.

Jednak, jeśli chcesz korzystać z top wiedzy, top analityka w Polsce, który ma cel w analizie niczym snajper i daje informacje jako pierwszy w Polsce to Golden Keys jest miejscem dla Ciebie!


Masz obawy, że nie zrozumiesz wszystkiego, bo dopiero zaczynasz?

Spokojnie, możesz skorzystać z naszej Knowledge Base, gdzie zapoznasz się z podstawami oraz z darmowym kursem, który pozwoli Ci zdobyć potrzebną wiedzę 💪


Dobrego tygodnia!

Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz