#49 NEWSLETTER Mr.Advice

The Merge I co to tak właściwie oznacza, analiza rynku by CryptoAaron i co zrobić, aby Aaron nagrał jeden z najważniejszych materiałów!


ANALIZA RYNKU BY CRYPTOAARONAktualna sytuacja na rynku BTC i ETH. BTC globalnie dalej wygląda spadkowo, lokalnie możemy zobaczyć podbitkę do poziomów $19.9-20.2K może 20.4K i z tego miejsca powinniśmy zobaczyć zejście do poziomu $18.8-19.2K. Jeżeli tę strefę przebijemy, to czeka nas $17-17.7K. Wygląda na to, że rynek jeszcze ma miejsce na zrzut. O jakimś powrocie dla byków ( lokalnie ) możemy mówić jak cena powróci powyżej $20750. 

Co do ETH, krąży w okolicy $1420 czyli ATH z hossy 2016-2018. Poziom $1400-1420 jest więc neutralny i tu jest istotna decyzja. Jeżeli zejdziemy niżej, to kolejny poziom $1358 na zatrzymanie ETH, a dalej już $1200-1280. O wzrostach możemy mówić dopiero po przebiciu $1700.

Zapraszam też na darmowy chat, gdzie wrzucam takie analizy raz na jakiś czas: https://t.me/mradvice_btc_signals

A po więcej konkretnych i codziennych informacji zapraszam do kanału Golden Keys TUTAJ


CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA KRYPTOJedno z ważniejszych, jak nie najważniejszych, wydarzeń tego roku już za nami! Oczywiście mowa o The Merge Ethereum, o którym wspominaliśmy już kilka razy w poprzednich newsletterach czy na naszych kanałach.

The Merge odbył się 15 września około 8:45 naszego czasu. Wszystko poszło sprawnie i już Ethereum działa na bardziej energooszczędnym Proof of Stake, a nie na Proof of Work.

“Metafora, której używam, to wymiana silnika z odpalonego samochodu” – powiedział Justin Drake, badacz w Fundacji non-profit Ethereum, który rozmawiał z CoinDesk, zanim doszło do Merge.

Zalety zmiany wydają się gigantyczne. Ethereum powinno teraz zużywać 99,9% lub mniej energii. To tak, jakby Finlandia nagle wyłączyła swoją sieć energetyczną.

Deweloperzy Ethereum twierdzą, że aktualizacja sprawi, że sieć będzie również bardziej bezpieczna i skalowalna.

Złożoność aktualizacji została spotęgowana przez fakt, że mogło to być jedno z największych przedsięwzięć w zakresie oprogramowania open-source w historii, wymagające koordynacji przez dziesiątki zespołów i dziesiątki deweloperów, badaczy, i wolontariuszy.

Tim Beiko, deweloper Ethereum Foundation, który odegrał kluczową rolę w koordynowaniu aktualizacji, powiedział CoinDesk, “Myślę, że Merge może autentycznie skłonić tych ludzi, którzy byli zainteresowani Ethereum, ale sceptyczni wobec wpływu na środowisko, do przyjścia i eksperymentowania z nim.”

W 2008 roku Bitcoin wprowadził świat do idei zdecentralizowanej księgi – pojedynczego, niezmiennego zapisu transakcji, które komputery na całym świecie mogły przeglądać, zmieniać i ufać bez potrzeby pośredników.

Ethereum, wprowadzone w 2015 roku, rozszerzyło podstawowe koncepcje Bitcoina o inteligentne kontrakty – lub programy komputerowe, które skutecznie wykorzystują blockchain jako globalny superkomputer, zapisujący dane w swojej sieci. Ta innowacja była podstawowym składnikiem stojącym za zdecentralizowanymi finansami (DeFi) i NFT – głównymi katalizatorami najnowszego boomu kryptowalutowego.

Merge wycofuje się z systemu proof-of-work Ethereum, w którym górnicy kryptowalut rywalizowali o zapisywanie transakcji w jego księdze – i zarabiali za to – rozwiązując algorytmy kryptograficzne.

Większość wydobycia kryptowalut odbywa się dziś na “farmach”, choć bardziej trafnie można je określić jako fabryki. Wyobraź sobie masywne magazyny wyłożone rzędami komputerów ułożonych jeden na drugim, jak półki z książkami w bibliotece uniwersyteckiej – każdy komputer jest gorący w dotyku, ponieważ stara się pompować kryptowalutę. System ten chłonie tyle energii, że został okrzyknięty zagrożeniem dla środowiska. 

Nowy system Ethereum, proof-of-stake, całkowicie odchodzi od górnictwa.

Górnicy są zastępowani przez walidatorów – ludzi, którzy “stawiają” co najmniej 32 ETH, wysyłając je na adres w sieci Ethereum, gdzie nie można ich kupić ani sprzedać.

Te stakowane tokeny ETH działają jak bilety loteryjne: Im więcej ETH stawia walidator, tym większe prawdopodobieństwo, że jeden z jego biletów zostanie wylosowany, dając mu możliwość zapisania “bloku” transakcji do cyfrowej księgi Ethereum.

Ethereum wprowadziło sieć proof-of-stake w 2020 r. o nazwie Beacon Chain, ale do czasu Merge była to tylko strefa przejściowa dla walidatorów, aby przygotować się do zmiany. Przejście Ethereum na proof-of-stake wiązało się z połączeniem Beacon Chain z główną siecią Ethereum.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można z całą pewnością przewidzieć, jak rynki zareagują na udany Merge. Aktualizacja znajduje się na mapie drogowej Ethereum od jego powstania, więc istnieje możliwość, że została już, w dużej mierze, wyceniona przez rynek.


Dopisek od CryptoAarona:

Krótkoterminowo uważam, że nie będzie miało to znaczenia ( ogromnego ) na cenę, może być podbicie do $2000 może $2200 i raczej więcej paliwa nie będzie, lecz raz, że udaje się połączenie, dwa: DŁUGOTERMINOWO cena powinna rosnąć, udany The Merge ( pomimo, ze to nie jest Full plan ) spowoduje dobre zmiany dla ETH i dla ceny również.

Ja osobiście jestem praktycznie poza ETH, z małymi wyjątkami. Moje zdanie, zawsze mogę sobie odkupić / dokupić „kopie” ETH itd. 

Źródło: coindesk.com 


CO SIĘ DZIAŁO W ZESZŁYM TYGODNIU W MR.ADVICE?

  1. Pojedynek Ask Me Anything CryptoAarona i Mr.Goodie już na Youtube! Panowie odpowiadali na bardzo ciekawe pytania, więc zapraszamy do obejrzenia TUTAJ.
  2. Dlaczego najprawdopodobniej nadszedł czas na zakupy pod hossę? Aaron Kuczyński i Adam Przychodzki odpowiadają na to pytanie TUTAJ.
  3. Być może najważniejszy film na kanale CryptoAarona Bitcoin – jak wyglądały poprzednie cykle i dlaczego od 2009 roku za każdym razem jest tak samo?”. Jeśli masz obejrzeć tylko jeden materiał to właśnie TEN.
  4. CryptoAaron dał sobie wyzwanie 😎

W momencie zobaczenia 4.50K subów na kanale, wrzuci gruby film nr 2 ! „Dlaczego BTC NIE jest w stanie spaść poniżej pewnego poziomu i dlaczego te info jest dla nas tak cenne?”

Liczę na Was! LINK DO KANAŁU


MASTERMIND TURCJA 2022


W poniedziałek wróciliśmy z Mastermind w Turcji!

Wyjazd uznajemy za bardzo udany i chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, dobrą energię i wymianę zdań na przeróżne tematy! 

Jak wspomniałam w poprzednim newsletterze, podczas Mastermindu odbyły się dwa wyzwania: tradingowe i marketingowe. 

wyzwaniu tradingowym zwyciężył Krzysztof, który zrobił konto x3,5! Nasze gratulacje! 

wyzwaniu marketingowym uczestników na dwie drużyny:
Drużyna numer 1 to nasz top marketer i tytan pracy @mr.goodie1 oraz jego młodsza wersja i marketer z czołówki @niko.in.mexico.
Drużyna numer 2 to szef wszystkich szefów i wyjadacz @crypto_aaron_nowinsky oraz reszta uczestników, gdzie wielu z nich nigdy nie robiła żadnego marketingu.

Punkty prezentują się następująco:
43 098 pkt vs 13 844 pkt 🤯🚀

Chłopaki udowodnili, ze można ! 😎 Ciągła praca przynosi nie raz efekty i w przyszłości ! Dobra robota! W nagrodę dla chłopaków wędruje od firmy cabrio na wakacje na parę dni 😈 oraz oczywiście prowizja za sprzedaż 😈 Gratulacje i bawcie się dobrze ! 🚀

Jeśli też chcesz zarabiać z marketingu to zapraszamy do Golden Keys i naszego planu marketingowego.


Wspaniałego weekendu!

Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz