#43 NEWSLETTER Mr.Advice

Ostrożność i cierpliwość – najprostsza droga do zysków…


Dzień dobry!

W dzisiejszym newsletterze przypomnienie zasad rynku, zwłaszcza w obecnej sytuacji, analiza, ranking lipcowy oraz link do mega ważnego materiału. 


ANALIZA RYNKU BY CRYPTOAARON

Cena Bitcoina handluje blisko kluczowej strefy wsparcia 22 500 USD przed ponownym wejściem wyżej. BTC obecnie (04:12 UTC) konsoliduje się w pobliżu 22 900 USD i pozostaje bez zmian w ciągu dnia oraz wzrasta o prawie 8% w ciągu tygodnia.

Podobnie, większość głównych altcoinów utrzymuje kluczowe poziomy wsparcia. ETH utrzymał się powyżej 1 550 USD i odzyskał wyższy poziom. 


CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA KRYPTO

  • Zespół Solany otwiera drzwi fizycznego sklepu w Nowym Jorku, aby promować Solanę i Web3

Zespół stojący za open-source blockchain Solana (SOL) jest gotowy do otwarcia swojego fizycznego sklepu w Nowym Jorku, USA, w celu promowania Solana blockchain i Web3 w ogóle.

Sklep, nazwany Solana Spaces, znajduje się w centrum handlowym w Hudson Yards i został uruchomiony we współpracy z Solana Foundation, organizacją non-profit zajmującą się rozwojem sieci Solana.

Według oficjalnego konta sklepu na Twitterze, Solana Spaces ma być “przyjacielem”, który pokazuje, jak zdobyć portfel, pierwszy airdrop, pierwsze członkostwo w zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO) i wiele więcej.

Źródło: cryptonews.com 


RYNEK, RYNEK, RYNEK W PIGUŁCE BY CRYPTOAARON

Rynek krypto to rynek spekulacyjny. Ma prawo robić ruchy nielogiczne w oczach większości. 

Nielogiczne wydaje się, że #SHIBA z 10 dolarów potrafiła zrobić 6 milionów dolarów w pół roku. Nieraz będą momenty, kiedy będą wzrosty 40-60% na głównych capach, 80-200% w ciągu doby. Będą spadki do 60% w ciągu kilku godzin. To już było. Był taki dzień. Nielogiczny był spadek #LUNY ze 100 dolarów, gdzie ludzie skupowali po 30,40, 12, 8 dolarów. Różnego rodzaju takie rzeczy będą się pojawiać na rynku. 

I teraz zobaczcie na przykładzie ostatniego tygodnia. Grupa Golden Keys dostaje informacje na bieżąco. 21 czerwca zrobiłem analizę rynku i od 5 minuty omawiałem BTC, a od 16 minuty BTC. Mówiłem o dołku, akumulacji i odbiciu. Pomyliłem się o 20 dolarów wtedy. Komunikat ten nabrał znaczenia w tej chwili. Od tamtej pory jesteśmy 100% na ETH. Pomiędzy tym wszystkim rozgrywaliśmy Shorty, Longi, z dużą skutecznością. 

W tamtym tygodniu informowałem grupę o zabezpieczeniu pozycji 6 razy. Te zabezpieczone pozycje są w zysku. Informowałem o popytowej, atrakcyjnej strefie. Kilka osób negowało moje słowa, ale Orderbook, zlecenia nie kłamią. Wykres to tylko odzwierciedlenie tego, co się dzieje na rynku. Mówiłem o powstrzymywaniu się lub graniu ze SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ. Normalnie zalecam granie z 5% MM, ale w tym przypadku rozsądne jest 3%, 2% lub nawet 1%.

Jestem pewny, że solidny SHORT jest w drodze, ale niewiadomo z jakiego poziomu. Shortowanie na oślep, ignorując zasady jest błędne.

  1. Rynek zawsze ma swoje fazy i one są powtarzalne.

Dostaję mnóstwo pytań w stylu „Co mam zrobić, bo mam likwidację na ETH na poziomie x, y, z”?

Jaka likwidacja? O czym jest mowa? W jaki sposób można w ogóle grać na likwidację konta? Poza wszelkimi zasadami jakich ja uczę i korzystam, ja po prostu nie gram pod likwidację konta, nie używam tej strategii. Ja wiem, jak się gra pod Stop Loss, pod wyliczone MM. Granie pod likwidację to prosta droga do utraty kapitału i pogniewania się na rynek.

Jeśli gracie według swoich pomysłów i zasad to tylko wy możecie wiedzieć co dalej robić.

  • Druga sprawa to bycie ostrożnym. 

Jak informuję, że trzeba być ostrożnym to tak musi być. I granie pod strategię. Strategia jest dostosowywana pod cykle rynkowe, a nie pod powietrze i wyimaginowane pomysły. Ja zmieniam strategię regularnie i informuję o tym. 

Kolejna sprawa, Stop Loss. On jest kluczowy. Raz zabierze Ci -3%, a da 8%. Jednak, kiedy przyjdzie taki trudny tydzień z ostrymi spadkami, to nie wytnie wam konta. Co jest lepsze?Finalnie, nie znam nikogo kto gra bez Stop Lossem i zarabia długoterminowo.

Pamiętajcie, że tu chodzi o zarabianie. Cel to minimalizowanie strat i maksymalizowanie zysków.


CO SIĘ DZIAŁO W ZESZŁYM TYGODNIU W MR.ADVICE?

  1. Projekt #OP zrobił 100%!
  2. Kolejny odcinek Trudnych Spraw „O pieniądzach, inwestycjach i bezpieczeństwie” już TUTAJ. Zobacz i skorzystaj z darmowej wiedzy!
  3. Ranking za lipiec wygląda następująco:

Fantastycznego tygodnia!

Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz