Od 1 maja Indonezja nakłada podatki na kryptowaluty 

Indonezja planuje nałożyć VAT na transakcje kryptowalutowe oraz podatek dochodowy od zysków kapitałowych z inwestycji w kryptowaluty. VAT i podatek kapitałowy mają wynosić 0,1% każdy i działać od 1 maja.


Wszystko to w obliczu wzrostu zainteresowania handlem aktywami cyfrowymi, który miał miejsce w największej gospodarce Azji Południowo-Wschodniej w czasie pandemii koronawirusa. 

Analizy Commodity Futures Trading Regulatory Agency pokazują, że liczba posiadaczy aktywów krypto wzrosła do 11 milionów pod koniec 2021 roku. Co ciekawe, w 2021 roku całkowita wartość transakcji krypto na rynkach kontraktów terminowych na towary osiągnęła 859,4 biliony rupii (59,8 miliardów dolarów), co stanowi ponad dziesięciokrotny wzrost w porównaniu do 2020 roku. 

W Indonezji handlowanie aktywami kryptowalutowymi jest możliwe tylko w formie towarów i kryptowaluty nie mogą być używane jako forma środka płatniczego. 

“Aktywa kryptowalutowe będą podlegać podatkowi VAT, ponieważ są one towarem zgodnie z definicją ministerstwa handlu. Nie są walutą” – powiedział urzędnik Hestu Yoga Saksama podczas spotkania z mediami. “Dlatego nałożymy na nie podatek dochodowy i VAT”.

Rząd jeszcze pracuje nad wprowadzeniem nowych rozporządzeń w sprawie tych podatków.Proponowana stawka VAT na aktywa kryptowalutowe jest dużo niższa niż 11% nałożone na większość usług i towarów w Indonezji. Z kolei podatek dochodowy w wysokości 0,1% wartości transakcji brutto jest taki sam jak podatek od akcji.

Indonezja ustanowiła szerokie prawo podatkowe w tamtym roku, co stanowiło podstawę prawną do uchwalenia podatków od aktywów cyfrowych. Ustawa ta ma na głównym celu optymalizację poboru dochodów.

Tak niskie podatki byłyby rajem dla Europy i reszty świata. Razem z zaufaną kancelarią prawną nagraliśmy materiał na temat podatków od aktywów cyfrowych w Polsce, który możecie obejrzeć TUTAJ.

Jeśli nie za bardzo jeszcze wiesz czym są kryptowaluty to zapraszam Cię do zapoznania się z naszym najnowszym Złotym Kursem, w którym znajdziesz prawie 70 lekcji omawiających kryptowaluty od podstaw, a potem przechodzi do wykresów, różnych możliwości zarabiania na rynku oraz psychologii. Kurs znajdziesz TUTAJ.

Jeśli już wiesz czym są kryptowaluty i szukasz analiz Bitcoina i innych altcoinów, sugestii na zagrania oraz ciekawostek z tego świata to sprawdź produkt Golden Keys naszego doświadczonego tradera, ze skutecznością 90% TUTAJ.

01/04/2022 Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz