#27 NEWSLETTER Mr.Advice

Czy Unii Europejskiej uda się kontrolować portfele krypto?


Dzień dobry!

Zapraszam do co tygodniowej lektury na temat Bitcoina i ciekawostek ze świata krypto!


BTC Update


Bitcoin utrzymuje się w pozytywnej strefie powyżej wsparcia $46,500 i nawet przetestował poziom $48,000- najwyższy szczyt w tym roku. Obecnie cena konsoliduje zyski w pobliżu $47,500 i ma nadzieję na dalsze wzrosty powyżej $48,000. Większość głównych altcoinów również handluje w pozytywnej strefie. Ethereum przedłużył wzrosty powyżej $3350 i $3400 po czym skorygował w dół. 

Inne altcoiny, takie jak LUNA, SHIB, WAVES zyskały ponad 5%, z czego WAVES aż 49%. Z kolei LUNA jest drugą co do wielkości monetą wśród 100 monet o największej kapitalizacji rynkowej, która wzrosła o 10%.


Crypto na świecie


Unia Europejska


Parlament Europejski nie odpuszcza i szuka sposobów na kontrolowanie aktywów kryptowalutowych. Tym razem Parlament zmierza do potencjalnego ograniczenia „portfeli nieobsługiwanych” w nadchodzących rozporządzeniu Unii Europejskiej w sprawie transferu środków finansowych. „Portfel nieobsługiwany” („unhosted wallet”) to zwykły portfel krytpowalutowy, w którym użytkownik ma kontrolę nad kluczami prywatnymi. Główny prawnik giełdy Coinbase, powiedział o oświadczeniu: “Jeśli zostanie przyjęta, ta rewizja uwolni cały reżim nadzoru na giełdach takich jak Coinbase, zdławi innowacje i podważy samoorganizujące się portfele, których osoby prywatne używają do bezpiecznej ochrony swoich cyfrowych aktywów”. 

Głosowanie odbędzie się prawdopodobnie w tym tygodniu.

Źródło: https://cryptonews.com


Chiny


Cyfrowy juan ma coraz więcej zastosowań. Według artykułu z China National Radio, UnionPay uruchomi samoobsługową platformę rejestracji dla handlowców, którzy chcą korzystać z cyfrowego CNY. UnionPay to jedna z pierwszych instytucji świadczących usługi płatnicze, która podpisała strategiczną umowę współpracy z Ludowym Bankiem Chin. W ramach umowy z Instytutem Badań nad Cyfrową Walutą UnionPay umożliwi sprzedawcom przyjmowanie płatności w cyfrowym CNY w sklepach oraz za pośrednictwem własnych aplikacji. Dodatkowo, UnionPay umożliwi płatności H5, czyli mobilnych stron internetowych tworzonych na potrzeby promocji i udostępnianych w ekosystemie WeChat. 

Źródło: https://cryptonews.com


USA

  • Temat krypto i energii nie cichnie. Greenpeace, wraz z innymi grupami klimatycznymi oraz współzałożycielem i prezesem wykonawczym Ripple, Chrisem Larsenem, rozpoczął nową kampanię mającą na celu zmianę Bitcoina na bardziej przyjazny środowisku model konsensusu, poprzez kampanię “Zmień kod, nie klimat”, która ma na celu wywarcie presji na kluczowych liderów branży, górników Bitcoina i wpływowych ludzi, takich jak Elon Musk i Jack Dorsey, aby przeszli na nowy model konsensusu, mówiąc:

“Gdyby tylko 30 osób – kluczowi górnicy, giełdy i główni programiści, którzy budują i współtworzą kod Bitcoina – zgodziło się wymyślić na nowo proof-of-work mining lub przejść na protokół o niskim zużyciu energii, Bitcoin przestałby zanieczyszczać planetę”.

Greenpeace powołuje się na obawy, że energia potrzebna do wydobywania Bitcoina pochodzi głównie z paliw kopalnych, a górnicy wykorzystują odpady węglowe i związany z nimi gaz ziemny jako sposób na napędzanie swoich operacji.

Źródło: https://cointelegraph.com  • Grupa amerykańskich ustawodawców twierdzi, że Departament Skarbu USA może być odpowiednim organem do stworzenia cyfrowego dolara, a nie Rezerwa Federalna. Nowy projekt ustawy, który ma na celu skierowanie Sekretarza Skarbu do opracowania i wyemitowania elektronicznej wersji dolara amerykańskiego, z naciskiem na zachowanie prywatności i anonimowości transakcji, został przedstawiony w poniedziałek. Elektroniczny dolar byłby instrumentem na okaziciela, przechowywanym na telefonie lub karcie. System opierałby się na tokenach, a nie kontach, co oznacza, że zgubienie telefonu lub karty oznaczałoby utratę środków.

Źródło: https://www.coindesk.com


Australia


Internetowa giełda kryptowalut BTC Markets ma ponad 325,000 australijskich klientów i 19 miliardów australijskich dolarów w obrocie aktywami cyfrowymi, a teraz wchodzi we współpracę z Mastercard, aby umożliwić płatności kartą. Skupiając się na rynku australijskim, użytkownicy mogą wpłacać i wypłacać dolary australijskie bez opłat. W ofercie znajduje się dwadzieścia pięć par handlowych, a platforma obsługuje inwestorów detalicznych i instytucjonalnych. Oprócz tradycyjnego handlu kryptowalutami, użytkownicy mogą również obstawiać wspierane kryptowaluty na wiele okresów.

Na liście kryptowalut znajdują się między innymi Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) i Algorand (ALGO).

Partnerstwo z Mastercard pozwoli na dokonywanie płatności kartą debetową, przedpłaconą lub kredytową. Dotychczas użytkownicy giełdy mogli dokonywać płatności tylko za pomocą przelewu bankowego.

Źródło: https://finance.yahoo.com


Wielka Brytania


Firmy kryptowalutowe, które wciąż oczekują na zatwierdzenie przez brytyjskie organy regulacyjne, szukają możliwości działania za granicą, mając zaledwie trzy dni do upływu terminu wyznaczonego przez rząd, co wywołuje obawy branży o zbliżający się exodus i nieuczciwą przewagę przyznaną podmiotom stacjonującym za granicą.

Financial Conduct Authority planuje obecnie zamknąć swój tymczasowy system rejestracji dla firm kryptowalutowych 31 marca, pozostawiając niektórych z największych graczy w branży w zawieszeniu. Dwanaście firm, w tym powiernik kryptowalut Copper Technologies Ltd. i bank cyfrowy Revolut Ltd., pozostało w tymczasowym rejestrze we wtorek i grozi im zawieszenie usług, jeśli nie uzyskają zatwierdzenia przed upływem terminu.

FCA zajęła twarde stanowisko w sprawie regulacji kryptowalut, ponieważ popyt na aktywa cyfrowe wśród inwestorów detalicznych znacznie wzrósł w ciągu ostatnich dwóch lat, a tylko 33 firmy uzyskały stałą rejestrację w tym organie. Najwyższe władze finansowe Wielkiej Brytanii, w tym Bank Anglii i Ministerstwo Skarbu, zwiększyły kontrolę nad sektorem w ostatnich miesiącach, uważnie przyglądając się bankom i firmom inwestycyjnym goniącym za szumem wokół Bitcoina i innych tokenów.

Źródło: https://finance.yahoo.com


Co u Mr.Advice?

  • Jeśli chcesz zrozumieć czym są kryptowaluty, jak działa rynek, czego szukać na wykresach to ZŁOTY KURS by CryptoAaron jest właśnie dla Ciebie. ZŁOTY KURS kupisz TUTAJ.
  • Analizy live oraz regularne update’y na temat Bitcoina i innych kryptowalut są dostępne w produkcie Golden Keys tutaj. Codziennie kilka update’ów co do sytuacji, z podanymi warunkami pod każdy scenariusz!
  • Kalendarz zoomów w nowym tygodniu:

Zoomy z Aaronem będą w tym tygodniu spontaniczne, ogłaszane na kanale Golden Keys.


Fantastycznego tygodnia!

#BeAboveIt

Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz