#26 NEWSLETTER MR.ADVICE

DLACZEGO TRUDNOŚĆ WYDOBYCIA BITCOINA SPADA, A NIE ROŚNIE?


Cześć w nowym tygodniu! Zapraszam Cię do lektury na temat sytuacji Bitcoina oraz krypto newsów ze świata.

BTC update


Kapitalizacja globalnego rynku kryptowalut wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o 0,16% i wyniosła $1,88 miliardów, natomiast wolumen obrotu spadł w tym czasie o 14,95% do $82,43 miliardów.

Dominacja Bitcoina wynosi obecnie 42,18%, co oznacza wzrost o 0,05% w ciągu dnia. Największa waluta w przestrzeni kryptowalutowej była notowana na poziomie $42 440. Obecnie cena spadła do $41 300. 

Trudność wydobycia Bitcoina spadła o 0,35%, drugi raz w tym miesiącu, po stabilnym wzroście od listopada. Trudność dostosowuje się automatycznie odpowiednio do komputerowej siły sieci, zwanej hashrate, aby utrzymywać w miarę stabilny czas 10 minut pomiędzy każdym wydobytym blokiem. Hashrate Bitcoina spadł z 248 EH/s do 216 EH/s. Ten spadek jest prawdopodobnie rezultatem odłączenia się przez niezarabiających „górników” Bitcoina z powodu globalnych wzrostów cen energii.


Crypto na świecie


HISZPANIA


Adopcja krypto wzrasta, ale nadchodzą cienie wraz z okresem rozliczeń podatkowych. Hiszpanie dostali ostrzeżenie, że powinni stosować się to wszystkich zasad i praw państwowych, a ci którzy tego nie zrobią poniosą kosztowne konsekwencje. Raport Stowarzyszenia do Badań Mediów (AIMC) z ankiety przeprowadzonej wśród ponad 15 600 hiszpańskich użytkowników sieci na temat ich działań związanych z kryptowalutami, wykazał, że prawie 13% respondentów posiada tokeny, co stanowi 50% wzrost w stosunku do 2021 roku. 

Źródło: https://cryptonews.com/


ROSJA


Rosja próbuje zastąpić Apple Pay and Google Pay poprzez Gazprom Pay, ponieważ ciągle próbują poszerzać zakres świadczonych usług, aby kontynuować współprace z globalnymi sieciami bankowymi, które je wykluczyły z powodu inwazji Ukrainy. Wiele rosyjskich banków zostało wykluczonych z możliwości korzystania z Apple Pay i Google Pay, co skłoniło rosyjskie banki do znalezienia rozwiązania, w tym nowej usługi GazpromPay od Gazprombanku- oddziału państwowego giganta energetycznego Gazpromu. Według komunikatu prasowego GazpromPay ma być uruchomiony 22 marca.

Źródło: https://cryptonews.com/


CHINY


Aplikacja cyfrowego Yuan’a zostanie zmodernizowana z powodu pierwszego oszustwa CBDC. Aplikacja Centralnego Ludowego Banku Chin, która zadebiutowała w 11 miastach i regionach na początku tego roku doczeka się swojej pierwszej aktualizacji po tym jak niektórzy obywatele próbowali ją wykorzystać do prania brudnych pieniędzy. Aktualizacja aplikacji będzie zawierać ulepszone usługi dostępności, hasła głosowe i ulepszone funkcje rozpoznawania twarzy, a także ulepszone funkcje odzyskiwania utraconych lub zapomnianych danych logowania i haseł.

Źródło: https://cryptonews.com/


USA


Amerykańska Rezerwa Federalna podnosi stopy procentowe o 25 punktów bazowych pierwszy raz od 2018. “[…] Komitet postanowił podnieść docelowy przedział stopy funduszy federalnych do 1/4 do 1/2 proc. i przewiduje, że dalsze podwyżki w tym przedziale będą właściwe. Ponadto Komitet spodziewa się, że na jednym z najbliższych posiedzeń rozpocznie redukcję swoich udziałów w papierach wartościowych Skarbu Państwa oraz w papierach dłużnych agencji i papierach wartościowych zabezpieczonych hipoteką agencji” – napisano w komunikacie Fed. Fed też jasno komunikuje, że ma zamiar podnieść stopy procentowe jeszcze 6 razy w tym roku oraz 3 razy w 2023.

Źródło: https://cryptonews.com/


ARGENTYNA


Senat Argentyński zagłosował za zatwierdzeniem porozumienia z MFW w sprawie zadłużenia w wysokości $45 miliardów, która ma zapobiec niewypłacalności Argentyny i wyjście z kryzysu finansowego. Ustawa  wprowadza kontrowersyjny przepis, który zniechęca do korzystania z kryptowalut w celu zapobiegania prania pieniędzy, nieformalności i dezintermediacji. Jednocześnie rząd deklaruje, że dalej będzie wspierał proces cyfryzacji płatności.

Źródło: https://cryptonews.com/


UKRAINA


Ukraina umacnia swoją pozycję dzięki legalizacji Bitcoina i innych krypto dzięki ustawie podpisanej przez Prezydenta Zelensky’ego, która utoruje drogę do rozpoczęcia opodatkowania kryptowalut. Ustawa ma na celu następujące działania:

Przyznać zagranicznym i ukraińskim giełdom kryptowalut możliwość legalnego działania w Ukrainie.

Pozwolić krajowym bankom na prowadzenie rachunków dla firm związanych z kryptowalutami.

Przyznać Ukraińcom możliwość “ochrony swoich oszczędności w aktywach wirtualnych”.

Zapewnić prawne uznanie i prawa dla kryptowalut i ich posiadaczy.

Źródło: https://cryptonews.com/Co u Mr.Advice?

  • Jeśli chcesz zrozumieć czym są kryptowaluty, jak działa rynek, czego szukać na wykresach to ZŁOTY KURS by CryptoAaron jest właśnie dla Ciebie. ZŁOTY KURSkupisz TUTAJ.
  • Analizy live oraz regularne update’y na temat Bitcoina i innych kryptowalut są dostępne w produkcie Golden Keys tutaj. Codziennie kilka update’ów co do sytuacji, z podanymi warunkami pod każdy scenariusz!
  • Kalendarz zoomów w nowym tygodniu:

Zoomy z Aaronem będą w tym tygodniu spontaniczne, ogłaszane na kanale Golden Keys.


Wspaniałego tygodnia!

#BeAboveIt

Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz