#25 NEWSLETTER Mr.Advice

CZY UNIA EUROPEJSKA ZBANUJE BITCOINA?

Cześć w nowym tygodniu!

W dzisiejszym newsletterze dowiesz się jak wygląda sytuacja Bitcoina, czy Bitcoin będzie zakazany w UE, jak Rosjanie omijają sankcje i jak Azja pilnuje, aby ich przestrzegano.

Miłej lektury!


BTC update

Pomimo utrzymywania wsparcia na poziomie $37,5K w weekend, Bitcoin pozostaje w wąskim przedziale tradingowym. Silny opór w przedziale $45,5-46K, który może ograniczyć dodatkowe wzrosty w krótkim terminie. 

Spadkowa 100-dniowa średnia krocząca utrzymuje czteromiesięczny trend spadkowy na niezmienionym poziomie. Jednak obecny handel boczny (akumulacja, czyli cena ani znacząco nie rośnie, ani nie spada) może doprowadzić do niestabilnych wahań cen w ciągu najbliższych kilku tygodni.


Crypto na świecie


Unia Europejska


Podczas dzisiejszego spotkania komisji ds. gospodarczych i monetarnych Parlamentu Europejskiego, odbyło się głosowanie w sprawie przepisu, który mógłby w efekcie zakazać Bitcoina w całej Unii Europejskiej. Przepis ten został dodany w zeszłym tygodniu do kompleksowego pakietu regulacyjnego UE dotyczącego aktywów cyfrowych (MiCA)  i miał na celu ograniczenie stosowania kryptowalut zasilanych energochłonnym procesem obliczeniowym, znanym jako proof-of-work, w 27 państwach członkowskich UE. Wynik głosowania to 30-23 za usunięciem tego przepisu z projektu, co jest wspaniałą wiadomością dla zwolenników kryptowalut.

Źródło: https://www.coindesk.com


Zjednoczone Emiraty Arabskie


Według dyrektorów firm i źródeł finansowych, firmy kryptowalutowe w Emiratach są zalewane prośbami o upłynnienie kryptowalut o wartości miliardów dolarów, ponieważ Rosjanie szukają bezpiecznego miejsca dla swoich majątków. Niektórzy klienci chcą korzystać z usług firm w Emiratach, aby zamienić krypto w twardą walutę, a inni używają kryptowalut do inwestowania w nieruchomości na terenie Emiratów. Emiraty nie dostosowały się do sankcji nałożonych na Rosję przez kraje zachodnie, a ich bank centralny nie wydał żadnych wytycznych dotyczących tych czynności. 

Źródło: https://www.moneycontrol.comJaponia


Japonia wzywa firmy kryptowalutowe do przestrzegania sankcji przeciwko Rosji i żąda, aby nie przetwarzały transakcji kryptowalutowych z udziałem osób lub innych podmiotów w Rosji i Białorusi. Japońska Agencja Usług Finansowych ostrzega, że wszelkie aktywności kryptowalutowe podlegają karom pozbawienia wolności do trzech lat lub grzywny do 1 miliona jenów ($8500).

Źródło: https://cointelegraph.com


Singapur


Singapur również przestrzega sankcji nałożonych na Rosję poprzez zabronienie transakcji z rosyjskimi bankami we wszystkich lokalnych instytucjach finansowych oraz zakaz zbierania funduszy dla rządu rosyjskiego i powiązanych podmiotów. Sankcje obejmują transakcje kryptowalutowe, NFT i inne aktywa cyfrowe. 

Źródło: https://cointelegraph.com


Tajlandia


Z kolei Tajlandia proponuje umożliwienie Rosjanom, którzy utknęli w kraju z powodu sankcji, płatności kryptowalutami, ponieważ inne metody płatności są dla nich zablokowane. Chodzi o Visa i Mastercard.

Prezes Phuket Tourist Association – Bhummikitti Ruktaengam – powiedział, że “kryptowaluty posłużyłyby jako rezerwa na czas, gdy transakcje nie mogłyby być realizowane”.

Źródło: https://cointelegraph.com


Ukraina

  • Ukraina potwierdza, że wydała już ponad 100 milionów dolarów, które otrzymała w krypto w odpowiedzi na inwazję Rosji na zakup 5500 kamizelek kuloodpornych, 500 płyt balistycznych do kamizelek, 500 hełmów, 410 000 suchego prowiantu, 3125 termowizorów i urządzeń optycznych, 3427 leków i 60 krótkofalówek. 
  • Ukraiński wiceminister ds. transformacji cyfrowej – Alex Bornyakov – potwierdził, że rząd stworzy kolekcję tokenów niezbywalnych (NFT), jako historyczne uwiecznienie wojny. Bornyakov powiedział, że kolekcja NFT będzie „jak muzeum wojny rosyjsko-ukraińskiej. Chcemy opowiedzieć o niej światu w formie NFT”. Każdy żeton będzie nosił dzieło sztuki, reprezentujące historię z zaufanego źródła.

Źródło: https://cryptonews.comCo u Mr.Advice?

  • Jeśli chcesz zrozumieć czym są kryptowaluty, jak działa rynek, czego szukać na wykresach to ZŁOTY KURS by CryptoAaron jest właśnie dla Ciebie. ZŁOTY KURS kupisz TUTAJ.
  • Analizy live oraz regularne update’y na temat Bitcoina i innych kryptowalut są dostępne w produkcie Golden Keys tutaj. Codziennie kilka update’ów co do sytuacji, z podanymi warunkami pod każdy scenariusz!

  • Kalendarz zoomów w nowym tygodniu:

Wtorek              19:00         Analiza rynku

Środa                 19:00         Elementy strategii

Czwartek            11:30         Analiza rynku + update


Dobrego tygodnia!

Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz