Dubaj wprowadza prawo dotyczące wirtualnych aktywów w celu rozwijania sektora krypto

Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum wydał ustawę Dubai Virtual Asset Regulation Law (Dubajskie Prawo Regulujące Wirtualne Aktywa). Jego celem jest stworzenie rozbudowanych ram prawnych ochraniających inwestorów oraz planowanie międzynarodowych standardów zarządzania branżą wirtualnych aktywów. Wszystko to ma umożliwić odpowiedzialny rozwój biznesów w ramach uregulowań ostrożnościowych. 

Nowe przepisy obowiązują na terenie całych Emiratów, zarówno w specjalnych strefach rozwoju, jak i wolnych strefach (strefy biznesowe w Emiratach są dzielone na specjalne oraz wolne. Wolne strefy to takie, gdzie biznesy są zwolnione ze wszystkich podatków, a właściciele mają 100% władzę na swoimi biznesami), gdzie zostaną powołane Dubai Virtual Asset Regulatory Authority, czyli organy regulacyjne. Organy te będą posiadać osobowość prawną, autonomię finansową oraz powiązanie z Dubai World Trade Centre Authority. Jedynym wyjątkiem od nowego prawa jest Międzynarodowe Centrum Finansowe w Dubaju.


Mohammed bin Rashid powiedział:

„Cel to ustawienie pozycji Emiratów i Dubaju jako głównego gracza w tworzeniu przyszłości wirtualnych aktywów na świecie. Dubaj zapewni najbardziej zaawansowany ekosystem wirtualnych aktywów, jeśli chodzi o organizację, zarządzanie i bezpieczeństwo.”

Organy regulujące będą odpowiedzialne za licencjonowanie i regulowanie sektora wirtualnych aktywów na terenie Dubaju kontynentalnego (Dubai Mainland) oraz w wolnych strefach (Free Zones). Jest to również część strategii Wyższej Komisji Dubajskich Papierów Wartościowych i Giełd. 

Dyrektor Generalny Dubai World Trade Centre Authority – Helal Saeed Al Marri – powiedział, że nowe prawo umocni pozycję Emiratów i Dubaju w rozwijającym się sektorze aktywów wirtualnych oraz przyciągnie liderów z całego świata. Ponadto organy regulujące wirtualne aktywa będą świadczyć swoje usługi w koordynacji z Bankiem Centralnym Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jak i z organem do spraw papierów wartościowych i towarów.

Ustawa wchodzi w życie z dniem opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym (Official Gazette), który jest odpowiednim organem w Emiratach do regulowania, nadzorowania oraz kontrolowania usług zajmującymi się aktywami wirtualnymi. Jak mówi ustawa, organy regulacyjne są upoważnione do organizowania, ustalania zasad oraz kontroli, które regulują prowadzenie wszelkich działalności z aktywami wirtualnymi. Obejmuje ona także usługi zarządzania, rozliczania, rozrachunków oraz klasyfikowania i określania rodzajów aktywów wirtualnych. 

Jeśli nie za bardzo jeszcze wiesz czym są kryptowaluty to zapraszam Cię do zapoznania się z naszym najnowszym Złotym Kursem, w którym znajdziesz prawie 70 lekcji omawiających kryptowaluty od podstaw, a potem przechodzi do wykresów, różnych możliwości zarabiania na rynku oraz psychologii. Kurs znajdziesz TUTAJ.

Jeśli już wiesz czym są kryptowaluty i szukasz analiz Bitcoina i innych altcoinów, sugestii na zagrania oraz ciekawostek z tego świata to sprawdź produkt Golden Keys naszego doświadczonego tradera, ze skutecznością 90% TUTAJ.

11/03/2022 Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz