Rosja zwraca się do chińskiego systemu płatności UnionPay, po tym jak Visa i Mastercard zawiesza swoją działalność w Rosji

Na Rosję codziennie są nakładane nowe sankcje oraz kolejne firmy opuszczają Rosję przez inwazję Ukrainy, jednak Rosja znalazła sobie alternatywę.

Ciągle rośnie lista zachodnich firm finansowych, które wycofują swoje działania w Rosji, a Visa i Mastercard to jedne z kluczowych systemów płatniczych, które ogłosiły zawieszenie działalności 5 marca. Bank Centralny Rosji zgłosił się do chińskiego systemu UnionPay jako alternatywy. 


UnionPay to największa na świecie sieć kart płatniczych, która zezwala na płatności w ponad 180 krajach. W 2015 wyprzedziła Visa i Mastercard w całkowitej wartości płatności dokonanych przez klientów, jednak tylko 0,5% tego wolumenu zostało dokonanych poza Chinami.

Bloomberg ogłosił, że największy rosyjski bank Sberbank ogłosił, że zastanawia się nad wydaniem kart korzystających z systemu UnionPay we współpracy z wewnętrznym rosyjskim systemem płatności Mir. AlfaBank już zaczął wydawanie kard UnionPay, a TinkoffBank mówi, że zacznie to robić najszybciej jak to będzie możliwe.

6 marca Bank Centralny Rosji ogłosił, że rosyjskie banki korzystające z systemów Visa i Mastercard nie będą już działały od 9 marca. Jednak karty Mastecard i Visa, które zostały wydane w Rosji nadal będą mogły być używane aż skończy się ich data ważności.

Pomimo oburzeniu praktycznie całej zachodniej części świata na działania Putina, Chiny wstrzymują się z krytyką Rosji i twierdzą, że sankcje to rodzaj karcenia, który nigdy nie działa. Chiny to największy partner handlowy Rosji, pod względem importu, jak i eksportu. Podjęcie współpracy z UnionPay pozwoli Rosji na dostęp do globalnego systemu płatności, omijając Visa i Mastercard.

Wojny oraz konflikty polityczne niosą za sobą potężne konsekwencje finansowe. Jeśli szukasz alternatywy do bankowych systemów finansowych i zastanawiasz się nad krypto to nasz produkt Golden Keys, który znajdziesz TUTAJ codziennie przedstawia sytuację na rynku kryptowalut i pokazuje sugestie zagrań.

Jeżeli chcesz lepiej poznać rynek kryptowalut lub nauczyć się czytania wykresu oraz wyszukiwania i ustawiania pozycji to nasz najnowszy kurs Ci w tym pomoże. Złoty Kurs to kompendium wiedzy, gdzie w prawie 70 lekcjach dowiesz się czym jest krypto, jakie są opcje zarabiania na tym rynku, jak nastawić głowę oraz jak analizować wykresy. Złoty Kurs jest dostępny w przedsprzedaży jeszcze tylko dzisiaj do 23:59, a jutro wszyscy, który zakupili kurs dostaną do niego dostęp, a cena zostanie podwyższona do regularnej. Kup Złoty Kurs TUTAJ.

09/03/2022 Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz