#24 NEWSLETTER Mr.Advice

Czy można zapomnieć o swoim portfelu z 407 BTC?
Ilu użytkowników ma wirtualny świat Sandbox?
Czy w Szwajcarii i Nowym Jorku naprawdę zapłacisz w krypto?

W tym newsletterze dowiecie się co ciekawego dzieje się z Bitcoinem w związku z trwającą inwazją Ukrainy, co dzieje się w świecie krypto poza tymi wydarzeniami oraz co u Mr.Advice.

Zapraszam do lektury!


BTC UPDATE

  • Bitcoin utrzymywał się 7 marca w pobliżu tygodniowych minimów, a zwrot inwestorów w kierunku bezpieczeństwa nie przysłużył się rynkom kryptowalut. Dane z TradingView pokazały, że BTC/USD odbiło w nocy od poziomu 37,600 dolarów, a następnie wzrosło o jakieś 1000 dolarów. Para była pod presją na zamknięciu tygodnia, co doprowadziło do jej najniższych poziomów w tym miesiącu. Powodem mogą być doniesienia o rozszerzeniu zachodnich sankcji na Rosję o embargo na ropę. Paniczna atmosfera sprzyja cenom złota, które ma najwyższą cenę od 2020 roku.

Źródło: https://cointelegraph.com

  • Uśpiony od 2013 portfel z 407 BTC budzi się do życia. Obecna wartość portfela wynosi 15.5 milionów dolarów, a w 2013 jego wartość wynosiła 355,254 dolarów, co daje wzrost 4,266%. Uśpione portfele wzbudzają emocje, ponieważ mogą potencjalnie być portfelami twórcy Bitcoina, Satoshi Nakamoto.

Źródło: https://u.today


CRYPTO NA ŚWIECIE

METAVERSE


Ekosystem metaverse Sandbox ogłosił, że ma już dwa miliony zarejestrowanych użytkowników, a jego Alpha Season 2 już wystartował. Podczas premiery Sandbox Alpha Season 2 wszyscy zarejestrowani użytkownicy będą mieli dostęp do różnych doświadczeń w metawersum, takich jak Snoop Dogg’s Foreplay, Star Ferry Pier i wiele innych.

Źródło: https://crypto.news


BINANCE


Giełda Binance tworzy własnego dostawcę płatności fiat-do-krypto. Bifinity obsługuje 50 kryptowalut oraz główne metody płatności jak Visa i Mastercard. 


SZWAJCARIA


Szwajcarskie miasto Lugano ogłosiło wprowadzenie swojej własnej waluty- tokena LVGA Points jako środka płatniczego. Do LVGA Points mają dołączyć Bitcoin i Tether. 

Swoje plany miasto ujawniło na wydarzeniu Lugano’s Plan B. Przedstawiciele miasta oraz CTO Tether – Paolo Adoino – poinformowali o współpracy, która pozwoli stworzyć fundusz motywacyjny o wartośco 100 milionów dolarów. Wszystkie startupy, które przeniosą się do Lugano mogą skorzystać z tego funduszu. 

Źródło: cointelegraph.com


USA  • Senat stanu Wirginia zatwierdził przełomową ustawę o bankowości kryptowalutowej, która “zezwala bankom we Wspólnocie na świadczenie usług w zakresie przechowywania walut wirtualnych, o ile bank posiada odpowiednie protokoły umożliwiające skuteczne zarządzanie związanym z tym ryzykiem”. Ustawa ta ma pozwolić bankom z siedzibą w Wirginii na posiadanie kluczy do portfela kryptowalut. 

Źródło: https://finbold.com


  • Mieszkańcy Nowego Jorku nie mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty stworzonej dla ich miasta. NewYorkCityCoin został stworzony, aby „dać siłę wsparcia, naprawy i programowania miasta, które nigdy nie śpi”, jednak żadna giełda, spełniająca warunki licencji wymaganej przez Nowy Jork, nie oferuje NewYorkCityCoin. Token nie może być kupiony ani sprzedany, jednak rezydenci Nowego Jorku mają opcję korzystania z miningu.

Źródło: https://www.cryptoglobe.com


UKRAINA


To już dwa tygodnie, odkąd dyktator Putin rozpoczął inwazję Ukrainy. Prawie 2 miliony uchodźców przekroczyło granice Ukrainy, aby uciec przed wojną. 

Darowizny kryptowalutowe na cele ukraińskie spowolniły w weekend, a raporty ujawniły, że około 40% ukraińskich dostawców wojskowych akceptuje płatności kryptowalutowe. Rząd ukraiński i organizacje non-profit wspierające wojsko zebrały mniej niż 2 mln USD w ciągu weekendu, zgodnie z danymi firmy Slowmist zajmującej się bezpieczeństwem kryptowalutowym. Do 4 marca Ukraina zebrała 63,4 mln USD. Liczba ta spadła do 62,2 mln USD w dniu 5 marca, prawdopodobnie z powodu spadku cen kryptowalut. Do 6 marca datki w kryptowalutach na Ukrainie wyniosły nieco ponad 64,1 mln USD, co oznacza wzrost o ok. 1,1 mln USD w porównaniu z datkami zebranymi dwa dni wcześniej.

Darowizny w ethereum przewyższyły darowizny w bitcoinach. Zgodnie z najnowszymi danymi firmy Elliptic, Ether stanowi 33,7% wszystkich darowizn w kryptowalutach, podczas gdy Bitcoin stanowi 31,2% darowizn.

 Źródło: https://www.elliptic.co


Co u Mr.Advice?

  • Ruszyła przedsprzedaż najnowszego pakietu edukacyjnego- ZŁOTEGO KURSU by CryptoAaron. Do 9 marca włącznie możecie kupić dostęp do Złotego Kursu w promocyjnej cenie TUTAJ.
  • Analizy live oraz regularne update’y na temat Bitcoina i innych kryptowalut są dostępne w produkcie Golden Keys tutaj. Codziennie kilka update’ów co do sytuacji, z podanymi warunkami pod każdy scenariusz!
  • Kalendarz zoomów w nowym tygodniu:

Poniedziałek            19:00              Analiza rynku

Środa                         19:00              Elementy strategii

Czwartek                  11:30              Analiza rynku + update

Fantastycznego tygodnia!

Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz