|

Bitcoin zajmuje 14 miejsce wśród największych walut w obliczu wojny w Ukrainie

Najpopularniejsza kryptowaluta (Bitcoin) zrównała się z rosyjskim rublem pod względem kapitalizacji rynkowej przez wojnę Rosji z Ukrainą.

Jak reportuje Coinmarketcap, Bitcoin przesunął się o dwa kroki w górę w najnowszym rankingu porównującym Bitcoina z dużymi walutami fiat zawłaszczając sobie prawo do rubla i tajskiego bahta.

Podawana w Bitcoinach kapitalizacja rynkowa wykazała, że Bitcoin ma wartość 18,990,072 BTC (779,66 mld USD), podczas gdy rosyjski Rubel ma kapitalizację rynkową na wysokości 16,462,964 BTC (675,90 mld USD).

Ta sytuacja sprawia, że Bitcoin przesunął się na 14 miejsce największych walut świata, bezpośrednio za frankiem szwajcarskim. 

Rosyjski Rubel spada w wyniku szeregu sankcji nałożonych i nakładanych na Rosję przez kraje Unii Europejskiej, ponieważ Władimir Putin kontynuuje inwazję na Ukrainę. Giełda rosyjska nie otworzyła się trzeci dzień z rzędu.

W pierwszych godzinach od ogłoszenie przez prezydenta Putina inwazji na Ukrainę, Bitcoin poniósł ogromne straty, a teraz wzrasta o kolejne 5%, przełamując opór 40,000 USD. Na niektórych giełdach cena BTC jest notowana w okolicach 41,000 USD.

Kryptowaluty zostały wezwane do akcji w czasie wojny, a wielu entuzjastów krypto wysyła datki w BTC do ukraińskich organizacji pozarządowych w celu wsparcia kraju podczas inwazji. Na ten moment zebrano ponad 10 milionów USD w samych BTC, a zainteresowanie niesienia pomocy stale rośnie.Nasz trader zagorzale obserwuje sytuację na rynku od 24.02 i wrzuca informacje, analizy oraz propozycje własnych zagrań. Jego skuteczność to 95%! Dołącz do produktu TUTAJ jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnej analizy.

02/03/2022 Mr.Advice TEAMDołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz