#23 NEWSLETTER Mr.Advice

JAK WOJNA NA UKRAINIE WPŁYWA NA RYNEK KRYPTO?

Cześć w ostatni dzień lutego! 

Zapraszam do podsumowania ostatniego tygodnia, niestety owianego w wiele trudnych newsów oraz kilka praktycznych informacji.


BTC update


 • Bitcoin (BTC) przełamał dziś ponownie granicę 40 000 USD, po tym jak w weekend został odrzucony na tym samym poziomie. Przełamanie nastąpiło w dobrym dniu zarówno dla BTC, jak i dla całego rynku kryptowalut, z większością monet na zielono w ciągu ostatnich 24 godzin.

O 16:43 czasu UTC, BTC kosztował 41 133 USD, co oznacza wzrost o 5% w ciągu ostatnich 24 godzin i o prawie 7% w ciągu ostatnich 7 dni. Ethereum (ETH) było notowane na poziomie 2 825 USD i wzrosło o 2% w ciągu dnia i o 7% w ciągu tygodnia.


Krypto na świecie

 • GIEŁDA OKEX

Giełda kryptowalutowa OKEx podzieliła się z Cryptonews.com swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co może czekać rynek kryptowalut i jakie segmenty są najbardziej zagrożone. “Trwający spadek cen kryptowalut sugeruje, że znaczna część potencjalnego upadku została już wyceniona na rynku” – powiedział Rick Delaney, starszy analityk OKX Insights, zespołu ds. analizy rynku kryptowalut giełdy OKEx.

Zauważył on jednak, że nagłe ożywienie jest “mało prawdopodobne”, ponieważ inwestorzy czekają, aby zobaczyć, jak amerykański bank centralny, Rezerwa Federalna, dostosuje stopy procentowe w świetle ostatnich wydarzeń geopolitycznych. Nawet w dłuższej perspektywie możemy spodziewać się “niewielkich zmian fundamentalnych dotyczących kryptowalut jako klasy aktywów” – dodał.

Źródło: https://cryptonews.com


 • PROJEKT APTOS


Kilku programistów i kierowników, którzy pracowali nad sprzedanym już przez Facebooka projektem stablecoin Diem, ogłosiło nowe przedsięwzięcie, które według nich będzie “najbezpieczniejszym i najbardziej skalowalnym blockchainem warstwy 1” o nazwie Aptos. Jak dodają, celem tego blockchaina jest rozwiązanie problemów niezawodności, bezpieczeństwa i użyteczności.

Źródło: https://medium.com/aptoslabs/the-genesis-of-aptos-ff98d86e9445


UKRAINA


 • W związku z rosyjską wojną przeciwko Ukrainie tysiące ludzi wysłało miliony w krypto aby pomóc Ukrainie. Zebrano 18,6 milionów dolarów z czego prawie 2 miliony dolarów pochodzi ze sprzedaży NFT. W sobotę rządowe konto Ukrainy poinformowało, że akceptuje donacje w Bitcoinie, Ethereum oraz USDT. 

Źródło: https://decrypt.co/93926/nearly-10m-crypto-donations-ukraine-includes-almost-2m-nft-sale


USA


 • Apple umożliwi firmom przyjmowanie płatności zbliżeniowych dzięki Tap to Pay na iPhone. Jeszcze w tym roku amerykańscy handlowcy będą mogli akceptować płatności Apple Pay i inne płatności zbliżeniowe po prostu za pomocą iPhone’a i aplikacji iOS obsługującej tę technologię.

Źródło: https://www.apple.com/newsroom

 • Platforma e-commerce – eBay – może zdecydować się na rozpoczęcie przyjmowania płatności kryptowalutami, donosi TheStreet, powołując się na CEO Jamie Iannone. Firma może ogłosić to 10 marca podczas dnia poświęconego inwestorom, dodano.

Źródło: https://www.thestreet.com

 • Departament Sprawiedliwości USA oskarżył Satisha Kumbhani, założyciela nieistniejącej już giełdy BitConnect, o rzekome wprowadzanie w błąd inwestorów na całym świecie i wyłudzenie od nich 2,4 mld USD. Oskarżono go o zorganizowanie czegoś, co nazwano schematem Ponziego, a także o szereg innych zarzutów. Grozi mu maksymalna łączna kara 70 lat więzienia.

Źródło: https://www.justice.gov


ROSJA                                 


 • W następstwie zachodnich sankcji nałożonych na Rosję w związku z jej inwazją na Ukrainę, giełdy kryptowalut mogą być wkrótce zobowiązane do zamrożenia kont swoich rosyjskich klientów, według Jesse Powella, dyrektora generalnego Kraken.

W odpowiedzi na niedawną prośbę wysuniętą przez ukraińskiego wicepremiera i ministra ds. transformacji cyfrowej – Mychajło Fedorowa – który wezwał największe światowe giełdy kryptowalutowe do zablokowania rosyjskim użytkownikom możliwości korzystania z ich usług, Powell powiedział: 

“Rozumiem uzasadnienie tej prośby, ale pomimo mojego głębokiego szacunku dla narodu ukraińskiego, [Kraken] nie może zamrozić kont naszych rosyjskich klientów bez prawnego wymogu, aby to zrobić”.

Źródło: https://cryptonews.com
Co u Mr.Advice?

 • Analizy live oraz regularne update’y na temat Bitcoina i innych kryptowalut są dostępne w produkcie Golden Keys tutaj. Codziennie kilka update’ów co do sytuacji, z podanymi warunkami pod każdy scenariusz!
 • Kalendarz zoomów w nowym tygodniu:

Zoomy z Aaronem będą odbywać się w tym tygodniu spontanicznie. Obserwujcie kanał Golden Keys na Telegramie, gdzie będą podawane informacje.

 • Jeśli masz sprawdzone zbiórki lub sam/sama organizujesz pomoc dla uchodźców z Ukrainy to daj znać na Telegramie @MrAdvice_Dzidzia i postaramy się pomóc.

Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz