#22 NEWSLETTER Mr.Advice

Dzień dobry w 21 dzień lutego! 
W dzisiejszym Newsletterze update BTC i ETH, newsy ze świata krypto oraz rozkład jazdy w Mr.Advice.

BTC i ETH update

  • Cena Bitcoin pozostała w negatywnej strefie i osiadła poniżej poziomu 40.000 USD. BTC handluje nawet poniżej 38.800 USD i testuje 38.000 USD. Obecnie (04:21 UTC) koryguje straty powyżej 39.000 USD, ale niedźwiedzie mogą pozostać aktywne w pobliżu 40.000 USD. Podobnie, większość głównych altcoinów napotyka na przeszkody. ETH spadł poniżej poziomu wsparcia 2.650 USD, po czym odbija. XRP nadal notowany jest poniżej 0,80 USD. ADA przetestowała poziom 0,92 USD przed korektą w górę.
  • Trudność wydobycia Bitcoina wykonała kolejny skok, osiągając nowy rekord wszech czasów (ATH) – trzeci z rzędu. Dalej tnąc marże zysku górników, trudność wydobywcza (miara tego, jak trudno jest konkurować o nagrody za wydobycie) właśnie wzrosła o 4,78%, osiągając prawie 27,97 T.  
  • Cena Ethereum nabrała tempa poniżej strefy wsparcia 2.800 USD i na krótko spadła poniżej 2.600 USD. Obecnie koryguje się wyżej i handluje powyżej 2.700 USD. Bezpośredni opór znajduje się w pobliżu poziomu 2 750 USD. Kolejny kluczowy opór znajduje się w pobliżu strefy 2.880 USD, powyżej której cena może przetestować poziom 3.000 USD.

Krypto na świecie

  • Rośnie liczba osób posiadających kryptowaluty, ale inwestorzy nie rezygnują z tradycyjnych usług finansowych w związku z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami. Wręcz przeciwnie, inwestorzy kryptowalutowi są bardziej skłonni do korzystania z wielu dostawców usług finansowych niż ogół populacji – sugeruje najnowszy raport globalnej wywiadowni gospodarczej Morning Consult.

Raport, skoncentrowany na bankowości konsumenckiej i płatnościach, oparty na wywiadach ankietowych z ponad 50 000 dorosłych osób w obu Amerykach, Europie i regionie Azji i Pacyfiku, wskazuje na awans kryptowalut do statusu głównego nurtu.

ROSJA                                  

A close-up of a map

Description automatically generated with medium confidence

Ministerstwo Finansów Rosji twierdzi, że formalnie przedłożyło rządowi swój projekt ustawy o regulacji kryptowalut – ruch, który może w końcu położyć kres walkom politycznym, które doskwierają politykom w ich dążeniu do kontrolowania branży.

W komunikacie prasowym ministerstwo powiedziało, że rząd “otrzymał również propozycje od Banku Centralnego”, odnotowując chęć tego ostatniego “do nałożenia zakazu na organizację emisji i obrotu walutami cyfrowymi, a także wprowadzenia odpowiedzialności za odpowiednie przestępstwa”.

Źródło: https://cryptonews.com

FRANCJA                                 

A close-up of some coins

Description automatically generated with medium confidence

Kryptowaluty i blockchain stają się ważnym elementem francuskiej narracji politycznej, o czym świadczą ostatnie wypowiedzi politycznego nowicjusza Érica Zemmoura, popularnego publicysty, który startuje w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Ten skrajnie prawicowy kandydat opublikował niedawno na Twitterze swoje propozycje dotyczące kryptowalut po wizycie w biurze producenta portfeli Ledger. Zemmour proponuje między innymi:

“[Umożliwienie] posiadaczom aktywów kryptowalutowych obniżenia podatków poprzez reinwestowanie zysków w realną gospodarkę” oraz “[zakończenie] administracyjnego piekła dla profesjonalistów z branży kryptowalutowej”, które jest spowodowane wdrożeniem przez Francję prawa Unii Europejskiej.

KANADA                           

A picture containing text, red

Description automatically generated

Kanadyjski rząd kontynuuje swoje kontrowersyjne posunięcia, aby zakończyć “protest ciężarówek” w sprawie ograniczeń COVID-19, który doprowadził większość narodu do zastoju – poprzez zamrożenie kont bankowych związanych z kryptowalutami w celu odcięcia dostępu protestujących do ich własnych funduszy. Tymczasem podpisano nakaz, który zabrania przenoszenia środków w wielu adresach kryptowalutowych. (Zaktualizowano o 16:07 UTC: aktualizacje w całym tekście).

Środki w ponad 120 adresach związanych z bitcoinem (BTC), ethereum (ETH), cardano (ADA), litecoinem (LTC), ethereum classic (ETC) i monero (XMR) zostały zamrożone w wyniku prywatnego pozwu zbiorowego przeciwko protestującym.

Źródło: https://cryptonews.com

JAPONIA

A picture containing indoor

Description automatically generated

Japoński gigant w dziedzinie gier, rozrywki i produkcji zabawek, Bandai Namco, ogłosił, że zainwestuje 130 milionów dolarów w nowe operacje metawersyjne, stając się tym samym ostatnią potężną firmą, która zwróciła się w stronę wirtualnych światów. CoinPost donosi, że firma uczyniła rozwój metawersji “średnioterminową” “priorytetową strategią” i wykorzysta szereg swoich własności intelektualnych. Firma powstała w wyniku połączenia Bandai i Namco, dwóch największych japońskich gigantów gier arcade i konsolowych. Firma jest właścicielem wielu świetnie sprzedających się gier, takich jak Tekken, Pac-man, Naruto, Gundo, Soulcalibur i Dark Souls.

Źródło: https://cryptonews.com

SŁOWENIA

A picture containing graphical user interface

Description automatically generated

W kolejnym znaku intensyfikacji prac nad ustawodawstwem związanym z kryptowalutami wśród krajów europejskich, słoweńskie Ministerstwo Finansów opublikowało projekt ustawy, która ma wprowadzić podatek od handlu kryptowalutami. W następnym kroku rząd może przedstawić projekt ustawy słoweńskiemu parlamentowi do dalszych prac legislacyjnych.

W ocenie skutków finansowych projektu ustawy ministerstwo przytacza dane uzyskane z krajowej agencji podatkowej, Administracji Finansowej Republiki Słowenii (FURS), zgodnie z którymi w ciągu ostatnich kilku lat słoweńscy podatnicy płacili rocznie średnio 150 mln EUR (170,3 mln USD) podatku dochodowego od zysków kapitałowych.

Co u Mr.Advice?

  • Analizy live oraz regularne update’y na temat Bitcoina i innych kryptowalut są dostępne w produkcie Golden Keys tutaj. Codziennie kilka update’ów co do sytuacji, z podanymi warunkami pod każdy scenariusz!
  • Kalendarz zoomów w nowym tygodniu:

Poniedziałek            19:00              Analiza rynku z Aaronem

Wtorek                      18:30              Elementy strategii z Aaronem

Środa                         19:30              Analiza oraz szkolenie z Ichimoku z Sylwią

Czwartek                  13:00              Analiza rynku + update z Aaronem

Czwarter                   18:00              Prezentacja sprzedażowa z Krystianem

Fantastycznego tygodnia!

Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz