Binance wchodzi z edukacją o krypto do uniwersytetów w Nigerii

Światowy lider ekosytemu blockchain oraz najpopularniejsza giełda kryptowalut- Binance – rozpoczął swoją misję adoptowania kryptowalut i umożliwiania większej dostępności finansowej dla Afryki już jakiś czas temu. Obecnie organizuje Campus Masterclass Series w nigeryjskich uniwersytetach. 

Seria tych zajęć ma wzmocnić pozycję studentów i pokazać im praktyczne sposoby uzyskania niezależności finansowej w świecie po pandemii koronawirusa, świecie ze zwolnionym wzrostem gospodarczym i szybującą inflacją. Binance zapewnia studentom łatwy dostęp do fundamentalnych zasobów, aby mogli odnosić sukcesy w szkole i poza nią, dzięki temu, że technologia blockchain rewolucjonizuje gospodarki i świat.

W pierwszym sezonie serii, Binance organizuje spotkania edukacyjne offline w trzech uniwersytetach: Federal University of Technology (FUT) w Owerri, Federal University of Technology w Minna i Federal University of Lafia w Nasarawa. 

Pierwsze warsztaty odbyły się w Federal University of Technology w Minna 3 lutego 2022 roku, gdzie krypto entuzjaści dowiedzieli się o możliwościach w przestrzeni świata kryptowalut. Na wydarzeniu pojawiło się ponad 400 osób, które uczyły się o fundamentach technologii blockchain, ekosystemie Binance, podstawach tradingu oraz o bezpieczeństwie swoich kryptowalut i unikaniu oszustw (scamów).

Binance pozostaje w czołówce edukatorów o kryptowalutach, stawiając na jakość i ilość informacji ze świata krypto dla wszystkich entuzjastów, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Seria edukacyjna, Binance Masterclass, rozpoczęła się już w styczniu 2020 roku i miała na celu zwiększenie świadomości oraz umiejętności kryptowalutowych w Afryce, zapewniając edukację od handlu kryptowalutami po karierę w blockchain. Od tego czasu ponad 541,000 Afrykańczyków skorzystało z bezpłatnej edukacji Binance.

Dyrektor w Binance Afryka – Emmanuel Babalola- mówi:

„Edukacja w zakresie blockchain znajduje się w centrum naszej uwagi na rynku globalnym. Jako dostawca infrastruktury blockchain, jesteśmy zobowiązani do zapewnienia, żeby coraz więcej osób miało dostęp do właściwych informacji na temat działania ekosystemu. Afryka jest bardzo ważnym rynkiem dla Binance, ponieważ widzimy głęboką szansę, jaką blockchain przynosi całemu kontynentowi.”

Co prawda europejskie uniwersytety jeszcze nie edukują o krypto i wygląda na to, że przed nami długa droga, jednak w Mr.Advice mamy swój autorski kurs, gdzie dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby rozumieć ten rynek i się po nim poruszać. Sprawdź nasz kurs TUTAJ

18/02/2022 Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz