#20 NEWSLETTER Mr.Advice

I co z tym Bitcoinem?

Dzień dobry w poniedziałek!

Dzisiaj szybkie podsumowanie Bitcoina i krypto na świecie.

Zapraszam do lektury.
  • Wygląda na to, że Bitcoin się trochę ustabilizował. Ceny rozpoczęły lekkie odbicie i są obecnie najwyższe od dwóch tygodni. Król kryptowalut przekroczył symboliczny próg 40 000 dolarów za sztukę w piątek (04.02) po raz pierwszy od 22.01.
  • Bitcoin ciągnie za sobą resztę rynku: Ether, rodzima waluta blockchain Ethereum, wzrósł o 5,9% w sobotę do $3 029,42, podczas gdy jego główni rywale Solana, Avalanche zyskali 9, 2% i 9,5%. 
  • Solana, Visa of Crypto, ucierpiała w tym tygodniu z powodu kradzieży ponad 320 milionów dolarów ze zdecentralizowanego projektu finansowego (DeFi) WormHole, który łączy Solana blockchain z innymi zdecentralizowanymi sieciami blockchain.
  • Rynek jako całość nabrał nieco kolorów: wartość rynku kryptowalut wzrosła tym samym nieco powyżej 2 bilionów dolarów, według CoinGecko. Tym samym odzyskał co najmniej 300 miliardów dolarów w ciągu zaledwie kilku dni.

Źródło: https://www.thestreet.com/

Krypto na świecie

USA, FLORYDA


Pod koniec tygodnia, gubernator Florydy – Ron DeSantis – kontynuował swoje poparcie dla firm z Florydy, aby mogły płacić opłaty stanowe w kryptowalutach. Gubernator zaproponował program, aby pozwolić firmom płacić opłaty stanowe w walutach cyfrowych pod koniec ubiegłego roku. DeSantis podkreślił, że południowa Floryda odnotowała napływ ludzi dzięki przyjaznemu stanowisku państwa w sprawie kryptowalut.

Źródło: https://www.fxempire.com/

INDIEMinister finansów – Nirmala Sitharaman – ogłosiła 30% podatek od wszelkich dochodów z transferu wirtualnych aktywów cyfrowych, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w kraju. Sitharaman powiedziała również, że cyfrowa rupia zostanie najprawdopodobniej wyemitowana w latach 2022-2023, co jest pierwszym przypadkiem, kiedy rząd indyjski podał ramy czasowe wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

Żródło: https://www.coindesk.com/

JAPONIA


Japoński dom maklerski Mitsui & Co. planuje wyemitować cyfrową walutę o nazwie ZipangCoin (ZPG) już w tym miesiącu. Waluta ta będzie powiązana z cenami złota i sprzedawana inwestorom detalicznym za pośrednictwem giełd kryptowalutowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych stablecoinów, ZipangCoin nie będzie wyceniany na 1 JPY lub 1 USD. Wartość ZipangCoin ma być zbliżona do wartości jednego grama złota. Oznacza to, że 1 ZPG będzie równy około 6.280 JPY lub 54,64 USD.

Źródło: https://asia.nikkei.com

ROSJA


Sergey Katyrin, przewodniczący Izby, napisał do ministra finansów Antona Siluanova z prośbą o wyłączenie wydobywania krypto z “szarej strefy” biznesów.

Apel pojawił się po tym, jak Prezydent Władimir Putin poparł propozycję rządu, aby opodatkować i uregulować działalność wydobywczą kryptowalut, pomimo ciągłego twardego stanowiska banku centralnego.

Źródło: https://www.bloomberg.com

WIELKA BRYTANIA


W tym tygodniu brytyjski urząd podatkowy, Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC), opublikował nowe wytyczne dotyczące przepisów podatkowych DeFi.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, HMRC skupiło się na pożyczkach DeFi oraz staking’u.  HMRC zauważa, że “charakter zwrotu otrzymanego przez pożyczkodawcę/dostawcę płynności będzie zależał od tego, jak transakcja jest skonstruowana”.

Ze względu na ewoluujący charakter przestrzeni DeFi, HMRC określiło pewne zasady przewodnie. Inwestorzy będą musieli ustalić, czy zwrot ma charakter dochodu czy kapitału. Zgodnie z wytycznymi, należy odpowiedzieć na pytanie, czy “zwrot został wypracowany przez pożyczkodawcę/dostawcę płynności, czy też był to zwrot zrealizowany w wyniku wzrostu kapitału aktywów będących własnością pożyczkodawcy/dostawcy płynności”.

Źródło: https://finance.yahoo.com

Co u Mr.Advice?

  • Analizy live oraz regularne update’y na temat Bitcoina i innych kryptowalut są dostępne tutaj.
  • Kalendarz zoomów w nowym tygodniu:

Poniedziałek            21:30              Analiza rynku

Wtorek                      21:00              Elementy strategii

Czwartek                  10:30              Analiza rynku + update

Pięknego i owocnego tygodnia!


Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz