Marzenia o kryptowalucie Facebook’a zostały zburzone

Mark Zuckerberg planował wypuścić własną kryptowalutę, jednak bank, który miał to zrobić przejął jego projekt „Diem” i planuje wyemitować własny stablecoin już w tym roku.

Ślepy zaułek dla projektu Zuckerberga

Stowarzyszenie zajmujące się projektem „Diem” ogłosiło, że w poniedziałek pozbywa się swoich aktywów oraz własności intelektualnej na rzecz Silvergate Capital, banku krypto.

Poprzez połączenie akcji oraz gotówki, bank zapłacił 182 miliony dolarów za projekt.

Silvergate ujawnił, że zakupione od Diem aktywa, obejmują rozwój, wdrożenie i narzędzia operacyjne potrzebne do uruchomienia sieci płatniczej opartej na technologii Blockchain.

Diem miał być alternatywą w postaci stablecoin dla walut fiducjarnych, mającą pokrycie w szerokim wachlarzu walut i długu rządowym. Jednak ogłoszony przez Facebooka w 2019 roku krypto projekt został wstrzymany na znaczny czas przez naciski regulacyjne. 

Jednym z zagrożeń było to, że Diem był postrzegany jako potencjalne zagrożenie dla dolara amerykańskiego, gdyż gigant mediów społecznościowych, Facebook, ma prawie 2 miliardy aktywnych użytkowników. Brak ochrony prywatności użytkownika oraz strach, że Diem mógłby zakłócić stabilność finansową były głównymi powodami, dlaczego projekt napotykał wiele przeszkód, a ostatecznie został zatrzymany.

Projekt spróbował nawet rebrandingu z Diem na Libra, aby zyskać akceptację, jednak nawet to mu nie pomogło.

Najpierw został opuszczony przez prominentnych sponsorów, takich jak Mastercard, Visa i PayPal – z powodu niekończącej się kontroli. A następnie w tamtym roku odszedł David Marcus, dyrektor wykonawczy Facebooka, który nadzorował przedsięwzięcia kryptowalutowe. 

Diem kontaktował się w sprawie feedbacku z globalnymi regulatorami, którzy pomogli w rozwoju projektu. Jednak z czasem „zaczęło być oczywiste z dialogu z federalnymi regulatorami, że projekt nie może się dalej rozwijać” – powiedział CEO Stuart Levey.

Marcus wyraził swoją frustrację w związku z zachowaniem niektórych organów regulacyjnych w poniedziałkowym poście na Twitterze.

Stablecoin Silvergate na rynku w tym roku

Silvergate to jeden z niewielu tradycyjnych banków, które zajęły się kryptowalutami jak do tej pory.

Bank z San Diego jest zaznajomiony z siecią, ponieważ od samego początku był partnerem Diem. Teraz planuje wprowadzenie własnego stablecoina w tym roku, co wygląda jak kolejny rebranding Diem. 

W wywiadzie dla CNBC, w programie „Mad Money”, CEO SIlvergate, Alan Lane, powiedział „Inżynierowie Facebooka, którzy opracowali to na przestrzeni ostatnich kilku lat to światowej klasy specjaliści”.

„ Pracowaliśmy z Diem w zeszłym roku i bardzo dobrze poznaliśmy zespół. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani przejęciem sterów i wprowadzeniem stablecoin na rynek, jeszcze w tym roku”.

Celem Silvergate jest poszerzenie codziennego użycia stabelcoinów, powiązanych z aktywami rezerwowymi jak dolar, z obecnego scenariusza, w którym są one wykorzystywane głównie w handlu krypto.

„Widzimy możliwość wprowadzenia stablecoin, który będzie używany przez ludzi… do płacenia za rzeczy”, dodał Lane.

Zapytany o wartość jaką Silvergate określa aktywa Diem, Lane powiedział: „Gdy myślimy o wykorzystaniu technologii blockchain do płatności i przekazów pieniężnych to potencjalna wartość jest poza skalą.”

“Jest to rodzaj pierwotnej obietnicy Bitcoina, ale ludzie nie chcą wydawać swoich Bitcoinów z całą obecną zmiennością. Ale technologia blockchain jest tutaj i uważamy, że to jest to, co może zapewnić stablecoin emitowany przez Silvergate.”

Nasi traderzy bacznie obserwują rozwój tego projektu, jak i wielu innych, które już są dostępne na rynkach krypto. Jeśli interesuje Cię analiza wartościowych oraz profitowych kryptowalut to produkt Soulman Trader jest przeceniony o 25% do niedzieli włącznie.

Krótki opis pakietu dla tych, którzy jeszcze nie znają SoulMan’a:

❇️Regularne Live z mentalności i psychologii, pełne przygotowanie od osoby z 17 letnim doświadczeniem. Te TIPY sprawią, że w końcu zaczniesz być profitowym traderem.

❇️Codzienna analiza coinów pod kątem możliwych stref zakupowych i sprzedażowych.

❇️Update rynku – na co warto zwrócić uwagę na całym rynku, co może wydarzyć się na cenie.

❇️Scalping – gotowe zagrania z bardzo krótkim czasem realizacji.

❇️Zaawansowany kurs tradingu Mr.Advice – 16 lekcji w formie wideo od podstaw do zaawansowanych wskaźników.

04/02/2022 Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz