Korea Południowa doda kryptowaluty do rocznego badania finansów gospodarstw domowych

Krajowe Biuro Statystyczne w Korei Południowej ogłosiło, że doda kryptowaluty do rocznego raportu finansowego gospodarstw domowych. Te dane pomogą w opodatkowaniu kryptowalut od 2023 roku.

Lokalne media ogłosiły tą wiadomość 23 stycznia, przekazując, że Krajowe Biuro Statystyczne wprowadza tę zmianę, aby śledzić domowe finanse w połączeniu z Bank of Korea oraz Financial Monitoring Service.

Agencja potrzebuje tych informacji, aby podejmować lepsze decyzje związane z podatkami. Korea Południowa nie nałożyła jeszcze podatków na tę klasę aktywów, jednak jest na dobrej drodze. W początkowej fazie badaniu zostanie poddanych 20,000 gospodarstw domowych, a dane nie będą upublicznione.

Biuro Krajowej Statystyki twierdzi, że jeszcze nie określiło statusu kryptowalut jako majątku, tj. czy powinny być sklasyfikowane na równi z aktywami finansowymi takimi jak akcje, obligacje i nieruchomości.

Im Kyung-eun, kierownik departamentu statystyki socjalnej w Krajowym Biurze Statystycznym, powiedział:

„Oczekujemy, że jak przeprowadzimy tegoroczne badania i zgromadzimy dane to uzyskamy międzynarodową ugodę na temat tego jakie aktywa klasyfikować jako aktywa wirtualne.”

Korea Południowa debatuje nad implementacją podatku na krypto od lat. To czy jakikolwiek podatek zostanie wprowadzony, jak i kiedy jest nadal nieuzgodnione. Dyskusje się przeciągają, co sprawia, że decyzje na temat przepisów podatkowych zostały przesunięte na 2023.


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz