Goldman Sachs uważa Metaverse za $8-trylionową okazję

Goldman Sachs, globalny bank inwestycyjny, szacuje, że Metaverse może być $8-trylionową okazją. Wielu innych również przewiduje, że Metaverse to wielotrylionowy rynek.

Eric Sheridan- analityk Goldman Sachs- wyjaśnił prognozę banku w ostatnim odcinku „Exchanges at Goldman Sachs” zatytułowanym „Understanding the metaverse and web 3.0.”


Zapytany o ewolucję oraz potencjał Metaverse, powiedział:

„Myślimy, że to może być okazja na $8 trylinowy jeśli chodzi o przychód i monetyzację.”

„Patrzymy na gospodarkę cyfrową dzisiaj, która stanowi około 20-25% gospodarki światowej… Widzimy, że gospodarka cyfrowa ciągle rośnie, a dodatkowo widzimy wirtualną gospodarkę, która rośnie wewnątrz i obok tej cyfrowej gospodarki,” mówi analityk.

„Właśnie tak doszliśmy do cyfr dla różnych możliwości pomiędzy $2 trylionami a $12 trylionami, gdzie $8 trylionów to punkt środkowy wszystkich potencjalnych wyników” wyjaśnia.

Kilka osób oszacowało potencjalny rozmiar Metaverse. Morgan Stanley, rywal banku inwestycyjnego, podobnie oszacował rozmiar Metaverse na $8 trylionową okazję na rynku w Listopadzie tamtego roku.

W grudniu, strateg Bank of America – Haim Israel – powiedział, że Metaverse to ogromna okazja, gdzie kryptowaluty będą szeroko używane jako waluta. „Zdecydowanie wierzę, że to masywna, masywna okazja,” podkreśla.

W międzyczasie, CEO z Ark Investment Management – Cathie Wood – powiedziała, że Metaverse to rynek o wartości wielotrylionowej oraz menadżer aktywów kryptograficznych z Grayscale Investments powiedział, że Metaverse to okazja biznesowa o $1 trylionowym potencjale.

25/01/2022 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz