Brazylia. Rok 2021 był przełomem w adopcji kryptowalut

W zeszłym roku brazylijski rynek krypto wreszcie zdobył akceptację opinii publicznej, czy to na rynku finansowym, czy nawet w największej narodowej pasji: piłce nożnej.

W 2021 roku Bitcoin działał jako silna alternatywa dla brazylijskiego reala, który zeszły rok zakończył bijąc negatywne rekordy i osiągając do grudnia dewaluację o 6,5%, co czyni go 38. najgorszą walutą na świecie.

W ciągu roku wzlotów i upadków Bitcoina, największa kryptowaluta osiągnęła w styczniu dno 167,000 reali i poszybowała wraz z globalnymi rynkami do 355,000 reali w maju. W obliczu spadku Bitcoina, para BRL/BTC utknęła poniżej 200,000 reali do sierpnia, a 8 listopada zaczęła wznosić się do nowego historycznego maksimum wynoszącego 367,000 reali.

W obliczu potrzeby ochrony ekonomicznej, Brazylijczycy zwrócili się w stronę kryptowalut. Według CoinMarketCap na rynku kryptowalut aktywnych jest obecnie 10 milionów Brazylijczyków.

Bank Centralny Brazylii ogłosił również nowe osiągnięcia w cyfrowym realu, cyfrowej walucie banku centralnego (CBDC), która może zostać uruchomiona już w 2023 roku.

W 2021 roku wśród głównych graczy na rynku kryptowalut w Brazylii pojawiło się napięcie, ale także dobre wiadomości.

Giełdy brazylijskie szły łeb w łeb z główną giełdą kryptowalut Binance. Giełdy w całym kraju współpracowały z brazylijskim stowarzyszeniem Cryptoeconomy Association, aby dostosować Binance do zasad ustanowionych przez brazylijską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, Federalny Urząd Skarbowy i bank centralny. Globalna giełda nadal prowadzi negocjacje z brazylijskimi regulatorami rynku i władzami finansowymi kraju.

Z drugiej strony największa giełda w Brazylii, Mercado Bitcoin (MB) – dziś jeden z krypto-jednorożców Ameryki Łacińskiej – rozszerzyła swoją działalność w tym kraju, raz na zawsze wkraczając w świat sportu. 

W przyszłym roku możemy spodziewać się, że na rynek kryptowalut wejdzie jeszcze więcej dużych firm brazylijskich i latynoamerykańskich. Brazylijska Giełda Papierów Wartościowych ma nadzieję rozszerzyć swoją ofertę inwestycji związanych z kryptowalutami, o ekspertów zajmujących się finansami zdecentralizowanymi (DeFi), NFT i Metaverse.

Warto również pamiętać, że rok 2022 to rok wyborczy w kraju, który od 2016 roku jest spolaryzowany, a rząd Bolsonaro ma niską popularność i jest definiowany przez napięcia społeczne. Wybory mogą wpłynąć nie tylko na kierunek cyfrowego reala, ale także na przyszłość brazylijskiej gospodarki, w tym rynków kryptowalut.

21/01/2022 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz