4 mln użytkowników Bitcoin w Salwadorze

Chivo, oficjalny portfel krypto Salwadoru, zgromadził aż 70% społeczności państwa, która nie ma dostępu do tradycyjnej bankowości. 

Salwador, to pierwszy kraj na świecie, który uczynił Bitcoina prawnym środkiem płatniczym.

Firma Netki ogłosiła, że portfel kryptowalut Chivo pozyskał ponad 4 miliony nowych użytkowników w 45 dni, korzystając z flagowego produktu firmy. Platforma ułatwiła wdrożenie do świata kryptowalut 70% ludności kraju, która wcześniej nie posiadała dostępu do usług bankowych.

Salwador uchwalił ustawę Bitcoin w czerwcu zeszłego roku i oficjalnie uczynił Bitcoin prawnym środkiem płatniczym. Nayib Bukele, prezydent państwa Ameryki Środkowej, wyjaśnił, że celem było zaoferowanie usług bankowości cyfrowej ponad 70% nieubankowionej populacji w kraju. Aby promować korzystanie z BTC i łatwość transakcji, rząd uruchomił krajowy portfel kryptograficzny o nazwie Chivo, na którym znajdowały się BitCoiny o wartości 30 USD.

Główne instytucje finansowe, w tym Bank Światowy i MFW, podzieliły się drastycznymi prognozami, jednocześnie ostrzegając Salwador przed nieuzasadnionymi konsekwencjami gospodarczymi. Jednak prezydent Bukele nadal promował użycie Bitcoina w kraju i zganił wszelkie podżeganie do strachu. Po tym, jak kraj odrzucił pomoc finansową MFW w wysokości 1 miliarda dolarów, rząd Salwadoru uruchomił obligacje Bitcoin.

Chivo odegrało kluczową rolę w uczynieniu Salwadoru pierwszym krajem, w którym korzystanie z Bitcoina było tak proste jak z tradycyjnych walut. Oprócz przesyłania pieniędzy na całym świecie portfele Chivo są używane do codziennych transakcji w restauracjach, kawiarniach, centrach handlowych i na każdym innym rynku detalicznym.

Rząd uruchomił również setki bankomatów Bitcoin w całym kraju, co ułatwia milionom osób w przekazywaniu pieniędzy za granicę. Chivo udało się zrobić to, czego banki nie były w stanie zrobić od dziesięcioleci.

20/01/2022 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz