NFT-Devnet. Nowość w Ripple (XRP)

Głównym celem wprowadzanych zmian jest zapewnienie programistom łatwego sposobu na rozpoczęcie testowania rozszerzeń NFT do XRP Ledger (XRPL).

NFT-Devnet Ripple dla programistów

Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu Ripple, wybitny kryptograf i inżynier oprogramowania RippleX, Nik Bougalis, ujawnił, że programiści mogą teraz rozpocząć tworzenie aplikacji na blockchainie Ripple. 

Celem jest wprowadzenie rozszerzeń XRP Ledger, które będą obsługiwać tokeny typu NFT, wraz z przepisami i zasadami, które dotyczą wyliczania, kupowania, sprzedawania i przechowywania takich tokenów.

Bougalis zauważył również, że programiści mogą uzyskać dostęp do wszystkich ważnych funkcji związanych z tokenami niewymiennymi (NFT), takich jak wybijanie, handel i wypalanie. Ponadto NFT-Devnet obsługuje zaawansowane funkcje, w tym automatyczne opłaty licencyjne. Platforma obejmuje również współwłasność. Automatyczne tantiemy umożliwiają twórcom bardziej wyrafinowane struktury tantiem.

NFT-Devnet jest nadal w fazie beta, umożliwiając programistom testowanie funkcjonalności XRP Ledger przed wydaniem mainnet. Początkowo XLS-20d zostanie uruchomiony w sieci testowej NFT, aby umożliwić programistom ocenę możliwości NFT, a operatorom serwerów zbadanie wydajności i wyników proponowanych modyfikacji bez utraty wydajności XRP Ledger.

Stwierdzając, że najnowsza premiera oznacza początek propozycji RippleX dotyczącej możliwości NFT, Bougalis dodał:

„Cieszymy się, że możemy wprowadzić w życie naszą propozycję możliwości NFT w NFT-Devnet, sieci testowej z funkcjonalnością funkcji, która będzie wyglądać dokładnie tak, jak główna sieć Devnet”.

2021 był rokiem szalonym dla NFT. Według najnowszych statystyk DappRadar handel takimi tokenami osiągnął w zeszłym roku 25 miliardów dolarów w porównaniu do 94,9 miliona dolarów w 2020 roku.

Sprzedaż NFT w samym IV kwartale 2021 r. wzrosła do 11,6 mld USD. OpenSea wyłoniła się jako gwiazda z gwałtownie rosnącymi wolumenami transakcji. Wielki wzrost branży można przypisać wejściu celebrytów, marek, kultowych domów aukcyjnych, pojawieniu się GameFi, zaangażowaniu inwestorów venture capital, a także szumowi wokół Metaverse.

Poza początkowym szumem, Modesta Masoit, dyrektor ds. finansów i badań w DappRadar, uważa, że ​​firmy zaangażowane w NFT skupiły się na użyteczności i zintegrowały się z innymi rozwijającymi się terytoriami zdecentralizowanych finansów (DeFi) i gier.

18/01/2022 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz