Bank Centralny Bahrajnu ogłasza pomyślny test płatności coinami JPM

Bank Centralny Bahrajnu (CBB) pomyślnie zakończył test JPM Coin firmy JPMorgan. JPM coin to cyfrowa waluta przeznaczona do dokonywania płatności za pomocą technologii blockchain.

Pierwsze testy JPM Coin w regionie

Bank centralny Bahrajnu ujawnił, że jest zaangażowany w poprawę obsługi klienta w celu zapewnienia bezpiecznych i wydajnych usług rozliczeniowych. Dążąc do realizacji swojej misji, instytucja finansowa zakończyła próbę JPM Coin firmy JPMorgan Chase. To pierwszy tego typu test dla produktu blockchain amerykańskiego banku w tej części świata. W eksperymencie wzięły udział dwa inne podmioty: Bank ABC z siedzibą w Manamie oraz Aluminium Bahrain – pierwsza huta aluminium na Bliskim Wschodzie, popularniejsza jako Alba. Test umożliwił tym pierwszym zainicjowanie płatności w czasie rzeczywistym na rzecz drugiego przy użyciu monety JPM.

Bank centralny Bahrajnu nadzorował projekt, ponieważ wyniki zostały oznaczone jako „obiecujące”.  Pan Rasheed Al-Maraj – gubernator CBB – podkreślił sukces eksperymentu, stwierdzając, że Królestwo będzie nadal stosować pionierskie technologie w celu wzmocnienia lokalnej sieci finansowej.

„Współpracując z Alba, Bank ABC i Onyx z JPMorgan, dążymy do rozwiązania i wyeliminowania istniejących obecnie nieefektywności w obszarze tradycyjnych płatności transgranicznych” – dodał.

Z kolei Sael Al Waary – Wiceprezes Grupy Banku ABC – powiedział, że udział w teście oznacza osiągnięcie „ważnego kamienia milowego” dla jego firmy.  Przewidywał, że kryptowaluty odegrają „krytyczną rolę” w przekształcaniu gospodarek cyfrowych w przyszłości

Ali Mousa – dyrektor generalny JPMorgan Bahrein – również skomentował sprawę:

 „Spółka zależna JPMorgan ONYX jest zaangażowana w inicjowanie budowy nowej generacji infrastruktury rozliczeniowej i rozrachunkowej… Zakończone testy z Alba i Bankiem ABC pomogą w dalszym rozwoju systemów walut cyfrowych JMP do wykorzystania w przyszłości przez naszych partnerów bankowych”.

Oferta kryptowalut JPMorgan

Mimo że jego dyrektor generalny Jamie Dimon jest jednym z największych krytyków branży aktywów cyfrowych, wspomniana inicjatywa nie jest jedynym posunięciem związanym z kryptowalutami, jakie kiedykolwiek zrobiła firma. Zeszłego lata amerykański bank pozwolił swoim klientom zarządzającym majątkiem zaangażować się w sześć funduszy kryptowalutowych. Cztery z produktów pochodzą z Grayscale Investments i obejmują Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), Grayscale Bitcoin Cash Trust (BCHG), Grayscale Ethereum Trust (ETHE) i Grayscale Ethereum Classic Trust (ETCG), podczas gdy Osprey Bitcoin Trust (OBTC) jest częścią Funduszy Osprey. Ostatni z nich to nowy fundusz Bitcoin stworzony przez firmę NYDIG zajmującą się aktywami cyfrowymi, który został zaprojektowany wyłącznie dla klientów banków prywatnych.

17/01/2022 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz