Amerykańskie banki tworzą konsorcjum, aby stworzyć Stablecoins USDF

Wiele amerykańskich banków utworzyło grupę w celu zaoferowania własnych w pełni regulowanych stablecoinów w celu rozwiązania problemów związanych z ochroną konsumentów i regulacjami dotyczącymi stablecoinów. Konsorcjum USDF jest stowarzyszeniem ubezpieczonych instytucji finansowych Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), które rozpoczęło działalność 12 stycznia.

Zgodnie z zapowiedzią członkami założycielami konsorcjum są New York Community Bank (NYCB), NBH Bank, FirstBank, Sterling National Bank i Synovus Bank. Do grupy należy również kilka firm z branży fintech, które ułatwią promocję i przyjęcie nowego stablecoina.

Monety bankowe Stablecoins

USDF to monety stablecoin wybijane przez banki, które mają na celu konkurowanie lub dominację nad istniejącymi, emitowanymi prywatnie monetami stablecoinami, takimi jak Tether (USDT) i USDC Circle.

Nowy stablecoin będzie tworzony wyłącznie przez banki amerykańskie i będzie wymienialny w stosunku 1:1 na gotówkę z banków członkowskich. Celem jest zaoferowanie czegoś, co konsorcjum nazwało „większą ochroną konsumentów” w stosunku do nieuregulowanych monet stablecoin.

USDF będzie działać na publicznej Provenance Blockchain, sieci korporacyjnej weryfikacji udziałów, uruchomionej w maju 2021 r. przez Provenance Foundation, firmę z siedzibą w San Francisco w Kalifornii.

CEO Figure Technologies, Mike Cagney, wspomniał o potencjalnych przypadkach użycia zdecentralizowanych finansów, komentując: „USDF otwiera nieskończone możliwości dla rozwijającego się świata transakcji DeFi”.

Andrew Kaplan, Chief Digital and Banking as a Service Officer w NYCB, dodał:

 „Jako forma waluty cyfrowej stworzona i administrowana przez regulowane banki amerykańskie w ramach konsorcjum, USDF umożliwi szerokie wykorzystanie łańcucha płatności w czasie rzeczywistym, który spełnia ważne zasady bezpieczeństwa i rzetelności, zgodność ze standardami przeciwdziałania praniu pieniędzy i stabilności finansowej.”

W ogłoszeniu nie podano, ile stablecoinów zostanie stworzonych w początkowej partii ani kiedy zostaną udostępnione użytkownikom, którzy będą musieli przestrzegać procedur KYC/AML, zanim będą mogli otworzyć portfel.

Pod koniec ubiegłego roku wielu senatorów zajmujących się walką z kryptowalutami zaatakowało stablecoiny, twierdząc, że stanowią one zagrożenie dla gospodarki USA.

Perspektywy ekosystemu

Według CoinGecko w obiegu jest obecnie 170 miliardów dolarów w stablecoinach, a 24-godzinny obrót wynosi około 60 miliardów dolarów. Stanowi to obecnie około 7,8% całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut.

Tether jest nadal dominującym stablecoinem z 78,5 miliardami USDT w obiegu. Daje to Tetherowi ogólny udział w rynku wynoszący 46%, a liczba ta stopniowo maleje.

Drugim co do wielkości stablecoinem z krążącą podażą 44 miliardów jest USDC, który ma udział w rynku na poziomie 26%. Binance USD (BUSD) jest na trzecim miejscu z 14 miliardami tokenów i udziałem 8,3% w rynku stablecoin. Według CoinGecko Terra USD (UST) jest na czwartym miejscu z obecną podażą na poziomie 10,5 miliarda, a tuż za nim token DAI z podażą na poziomie 9 miliardów.

15/01/2022 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz