Założyciel firmy Mirror Trading International zostaje aresztowany w Brazylii

Johann Steynberg z krypto Ponzi Scam „Mirror Trading International (MTI)” został aresztowany w Brazylii kilka dni temu po zniknięciu z prawie 29,000 BTC

Było to kolejne aresztowanie na dużą skalę. Kilka miesięcy temu Claudio Oliveira z grupy Bitcoin Banco również trafił za kratki za zniknięcie 7,000 Bitcoinów od jego inwestorów w 2019 roku.

Brazylia zdobywa kolejny punkt przeciwko oszustwom kryptograficznym

Johannowi Steynbergowi udało się oszukać tysiące ludzi na całym świecie po stworzeniu schematu Ponziego i obiecujących zwrotach do 10%. Według wstępnych szacunków firma Steynberga ukradła ponad 29,000 bitcoinów.

Johann Steynberg został aresztowany w Goiânia, stolicy brazylijskiego stanu Goiás. Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym rządu Goiás aresztowanie zostało dokonane w wyniku koordynacji działań lokalnych sił, brazylijskiej policji federalnej i Interpolu.

Najwyraźniej brazylijskie organy ścigania otrzymały informację, że Johann Steynberg przebywał w kraju po ucieczce z RPA w 2020 roku po upadku platformy Mirror Trading International.

Według dowódcy Grupy Szybkiej Interwencji Raimundo Coelho Pinto Júniora, prace wywiadowcze trwały około miesiąca. Po tym czasie policji udało się odnaleźć Johanna Steynberga, skonfiskowano kilka fałszywych tożsamości, sprzęt elektroniczny, kilka notatek z pomocnymi informacjami, karty kredytowe, laptopy i inne cenne przedmioty.

„Nasi policjanci rozpoczęli dokładne przeszukanie podejrzanego i po intensywnej pracy prowadzonej przez około miesiąc udało się zidentyfikować i zbliżyć się do tematu. Policja Federalna i Interpol już wiedziały o naszym dochodzeniu. Tak więc podjęliśmy interwencję w celu wykonania międzynarodowego nakazu aresztowania i ścigania przestępstwa”. Przestępca został zatrzymany i osadzony za kratkami pod zarzutem wykorzystywania fałszywej dokumentacji.

Jak działał schemat Ponziego

Mirror Trading International (MTI) reklamował się jako platforma inwestycyjna, która obiecywała wysokie zwroty z inwestycji.

Platforma została założona w RPA w 2019 roku i obiecała gwarantowane zwroty w wysokości około 10% miesięcznie. W szczytowym momencie miał 170,000 klientów na całym świecie, zarządzając aktywami o wartości ponad 1 miliarda dolarów.

Kiedy klienci zaczęli zgłaszać, że MTI zablokowało ich salda, władze wszczęły dochodzenie po wielokrotnych skargach. Johann Steynberg zniknął wkrótce po tym, co doprowadziło do ostrzeżenia Interpolu.

Władze brazylijskie i Interpol aresztowały Steynberga w sylwestra.

12/01/2022 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz