RSI Bitcoina w najniższym punkcie od maja 2021 r.

Ostatnie tygodnie były co najmniej dość trudne na całym rynku kryptowalut. Całkowita kapitalizacja spadła o ponad 300 miliardów dolarów tylko w ciągu ostatnich siedmiu dni. Bitcoin, podobnie jak większość innych kryptowalut, jest na dużym minusie. Jednak niektóre wskaźniki techniczne mogą sugerować, że jesteśmy coraz bliżej dna.

W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina spadła o 11% w ciągu ostatnich siedmiu dni i wynosi około 42,000 USD. Reszta rynku również znacznie spadła.

Ethereum spadł o 17,5%, BNB o 16,6%, Solana o 19%. Jeden powszechnie używanych wskaźników – wskaźnik siły względnej (RSI) – może sugerować, że dno jest coraz bliżej.

Jest to metryka, która reprezentuje oscylator momentum i mierzy prędkość i zmianę ruchów cen. Oscyluje w zakresie od 0 do 100. Tradycyjnie, gdy RSI jest powyżej 70, aktywo jest uważane za wykupione, a gdy jest poniżej 30, uważa się je za wyprzedane.

9 stycznia, RSI znajdował się w najniższym punkcie od czasu krachu, który miał miejsce w maju. Poprzednim razem był tak niski w marcu 2020 r. – podczas startu pandemii COVID.

To, co dalej pokazuje, to to, że w dwóch osobnych przypadkach w nie tak odległej przeszłości, kiedy RSI Bitcoin spadł do poziomów, na których jest obecnie, zaznaczyło to pewnego rodzaju lokalne dno, a cena znacznie wzrosła w kolejne miesiące.

Innym możliwym dolnym wskaźnikiem może być indeks strachu i chciwości Bitcoina czyli Fear and Greed – wskaźnik obecnego nastroju na rynku oparty na różnych kryteriach, takich jak zmienność, dynamika rynku, media społecznościowe, ankiety, dominacja, trendy i tak dalej.

W chwili pisania tego tekstu indeks Fear and Greed pokazuje, że rynek jest w stanie „skrajnego strachu”.

12/01/2022 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz