#16 Newsletter Mr.Advice

Blankos – kolejna wielka produkcja w trendzie Play2Earn?


Blankos jest grą stworzoną przez Mythical Games, której twórcy w przeszłości stworzyli hity takie jak „Call of duty”, „World of worldcraft”, „Guitar hero” czy „Skylander”. W grze na start otrzymujesz 2 darmowe blankosy, czyli ludziki, którymi będziesz mógł grać. Każdy z nich ma swoje ukryte specjalne skille, które możesz wybierać. Są one ułatwieniem ale nie zauważyłem znacznego wpływu na przebieg gry (może dlatego, że sam nie posiadam dobrego blancosa).  Darmowe blankosy to nr 1 i nr 3 na poniższym obrazku patrząc od lewej strony. Blankos nr 2 to Krampus, którego kupiłem za 9,99$, a Blankos nr 4 to King Karat, którego otrzymałem za darmo dzięki współpracy blankos z Amazonem i był on do odbioru wraz z innym NFT na stronie Amazonu.W samej grze są trzy opcje rozgrywki: 

  • Wyścig, gdzie celem jest zajęcie jak najlepszego miejsca,
  • Zbieranie błyskawic, gdzie masz za zadanie zebrać jak najwięcej punktów (różowa błyskawica – 1 pkt, niebieska – 5 pkt, żołta – 10 pkt),
  • Strzelanie, gdzie masz zabić jak najwięcej osób, żeby zwyciężyć lub żeby mogła zwyciężyć Twoja drużyna. 

Grając w te różne tryby gry zdobywasz XP (doświadczenie) i odblokowujesz kolejne nagrody za wykonywanie zadań dziennych, tygodniowych oraz miesięcznych. Te nagrody to żetony z XP, żetony zielone z symbolem krowy i żetony blankos, które można wymieniać na inne rzeczy. Jest też opcja dokupienia partypass+ dzięki czemu będziesz otrzymywać więcej nagród i punktów. Nagrody jakie możesz otrzymać to: postacie NFT, dodatki dla postaci (kask, gogle, jetpack, opaska, naszyjnik itp.). 
Każdy blankos po zdobyciu LVL15 i odpowiedniej ilości piłek może ewoluować na kolejny poziom bądź też połączyć się z innym blankosem tworząc unikalną postać. Maksymalnie możesz połączyć 4 blankosy.Blankosy możesz również kupować w sklepie, na marketplace i tam handlować z innymi użytkownikami. 
Na sklepie możesz nabyć maksymalnie 4 takie same blankosy – jednym możesz grać, a 3 pozostałe trzymać w opakowaniach i sprzedawać jako nowe teraz lub w przyszłości bądź otworzyć wszystkie i połączyć je w dużo lepszego blankosa. Każdy blankos, który jest dostępny na sklepie i jego oficjalna sprzedaż się skończy nie trafi już więcej do tego typu sprzedaży. Możesz go nabyć wtedy na marketplace od innych użytkowników przeważnie po dużo wyższej cenie. Blankosy możesz kupować zarówno w samej grze za zdobyte punkty / tokeny, jak i podpinając kartę kredytową.


Na stronie www.blankos.com w zakładce shop możesz kupować nowe blankosy i akcesoria.


W zakładce marketplace, możesz handlować z innymi użytkownikami i kupować od nich, a także sprzedawać im posiadane przez Ciebie blankosy i przedmioty. Cena jaką możesz otrzymać zależy dość często od numerka jaki posiada Twoja postać /akcesoria, im jest on niższy (1,2,3,4 itp.) tym wartość prawdopodobnie będzie wyższa.


Jeśli chodzi o samą grę i moją opinię na jej temat to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Grafika jest bardzo dobra, muzyka również zasługuje tutaj na uwagę. Faktycznie jest ona bardzo grywalna, a challange i nagrody motywują do grania i zdobywania kolejnych postaci i przedmiotów. Również same inwestycje w nowe figurki i możliwość zarobienia na nich jest bardzo kuszącą opcją. To co może wydawać się trochę nudne to faktycznie tylko trzy tryby rozgrywki, które po czasie się po prostu nudzą. Gra jest jednak w fazie early access i wchodząc w nią teraz można w przyszłości zarobić sporo pieniędzy, jeśli faktycznie złapie ona duży hajp społeczności, a gameplay będzie się rozwijał. Każdą osobę, która szuka czegoś nowego zachęcam do przetestowania tej pozycji. Czy będzie to nowe Axie infinity lub Sandbox? Nie wiem i nikomu na to pytanie nie odpowiem.


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz