Burmistrz Nowego Jorku dostanie swoje pierwsze wypłaty w Bitcoinach

Eric Adams nie postrzega spadku ceny Bitcoina jako problemu. Wręcz przeciwnie, uważa, że ​​to dobry moment na zakup.

Eric Adams – nowo wybrany burmistrz Nowego Jorku i najwyraźniej entuzjasta krypto – po raz kolejny pokazał swoje poparcie dla podstawowej kryptowaluty. Ocenił, że niedawny spadek cen może zapewnić pewne możliwości inwestorom i potwierdził poprzednie stanowisko, wskazując, że otrzyma swoje pierwsze trzy wypłaty w BTC.

Pierwsze trzy czeki do wypłaty w BTC

Można śmiało powiedzieć, że nowy burmistrz nie zmienił swojego stanowiska w sprawie BTC pomimo ostatnich spadków cen. W wywiadzie dla CNBC Adams wydawał się niezrażony tymi niekorzystnymi wydarzeniami i rzeczywiście powiedział, że czasami inwestorzy mogą wykorzystać kapitał, inwestując w określone aktywa, gdy doświadczają podobnych spadków.

Rozpoczynając swoją nową rolę polityczną, 61-letni Amerykanin przysiągł, że otrzyma kolejne trzy wypłaty w Bitcoinach zamiast w dolarach. W swoim ostatnim wystąpieniu potwierdził swoje życzenie i powiedział:

„Zamierzam wziąć pierwsze trzy wypłaty w Bitcoinach. Nie otrzymałem jeszcze pierwszego czeku.

Warto zauważyć, że nie jest jedynym politykiem amerykańskim, który chce zarabiać w kryptowalutach. Przed nim, na południu Florydy, burmistrz Miami – Francis Suarez już zapowiedział, że otrzyma pensję w BTC.

Podczas swojej kampanii w zeszłym roku Adams obiecał przekształcić Nowy Jork w „centrum cyberbezpieczeństwa, centrum autonomicznych samochodów, dronów i centrum bitcoinów”. Wygląda na to, że to zobowiązanie jest nadal na porządku dziennym:

„Musimy wykorzystać technologię blockchain, Bitcoin, ze wszystkich innych form technologii.  Chcę, aby Nowy Jork był centrum tej technologii”.

Dzieci powinny uczyć się o BTC w szkołach

W listopadzie ubiegłego roku Adams podwoił swoje wsparcie kryptograficzne, opisując Bitcoin i alternatywne monety jako „nowy sposób płacenia za towary i usługi na całym świecie”.

W związku z tym namawiał amerykańskie szkoły do ​​dodania nowego przedmiotu, który umożliwi młodszym pokoleniom naukę Bitcoina i jego technologii:

 „Musimy otworzyć nasze szkoły, aby uczyć technologii”.

Następnie polityk zasugerował, że jego administracja może umożliwić lokalnym firmom akceptowanie BTC i innych zasobów cyfrowych jako formy płatności. Jednak inicjatywa zostanie wcześniej dokładnie zbadana, wyjaśnił Adams.

10/01/2022 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz