Kandydat na prezydenta Korei Południowej chce pozyskać fundusze za pośrednictwem NFT

Kandydat DPK na prezydenta – Lee Jae-myung – planuje wyemitować NFT przedstawiające jego wizerunek, aby napędzać jego kampanię polityczną. Rządząca partia polityczna Korei Południowej – Partia Demokratyczna Korei (DPK) – podobno wprowadzi niezamienne tokeny do zbierania funduszy w wyborach prezydenckich. Przedmioty kolekcjonerskie będą przedstawiać wizerunek Lee Jae-myunga (kandydata DPK na prezydenta) i służyć jako obligacja umożliwiająca posiadaczom wymianę NFT z innymi osobami.

Kampania prezydencka napędzająca NFT

Według raportu The Korea Times z 3 stycznia, inicjatywa rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Zakładając, że DPK emituje niezamienne tokeny, stanie się pierwszą na świecie partią polityczną, która wykorzysta cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie w takiej sprawie.

Nasz kandydat na prezydenta również przygotowuje się do zbierania funduszy za pomocą NFT” – potwierdził członek ustawodawcy partii rządzącej.

DPK podkreślił również, że pozyskiwanie funduszy z wykorzystaniem NFT nie narusza ustawy o funduszach politycznych ani ustawy o wyborach publicznych. Deputowany Lee Kwang-jae ujawnił, że w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy urzędnicy dokładnie omawiali tę sprawę z instytucjami rządowymi.

„Jeśli zaprzeczymy temu, co faktycznie istnieje, będzie to przypominało izolacjonistyczną politykę zagraniczną” – podsumował kandydat na prezydenta.

Kryptowaluty akceptowane jako darowizny polityczne

W zeszłym tygodniu poseł Lee Kwang-jae – inny członek Partii Demokratycznej Korei – ujawnił swoje zamiary otrzymywania darowizn na kampanię w kryptowalutach.

Darowizny przyjmowane będą w dwóch największych kryptowalutach pod względem kapitalizacji rynkowej czyli Bitcoin (BTC) i Ether (ETH), a także w kilku lokalnych tokenach. Kancelaria prawna wyjaśniła, że ​​najpierw zamierza zebrać kryptowaluty o wartości 10 milionów wonów (około 8,400 dolarów), z limitem 1 miliona won (840 dolarów) dla każdego wpłacającego.

Dodatkowo, deputowany Lee Kwang-jae planuje wyemitować niezamienne tokeny (NFT) jako pokwitowanie takich składek.

06/01/2022 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz