Izrael przejął 840,000 USD w kryptowalutach na finansowanie terroryzmu

Władze Izraela kontynuują swoje wysiłki, aby ukrócić osoby i firmy rzekomo związane z finansowaniem terroryzmu. W ostatnim czasie przejęli od takiej firmy nieco ponad 840,000 USD w postaci aktywów cyfrowych.

Według niedawnego lokalnego raportu, minister obrony Benny Grantz podpisał nakaz zajęcia. Raport wskazał, że łączna kwota wyniosła 2,6 miliona NIS (o wartości około 840,000 USD) w nieujawnionych aktywach kryptograficznych.

Fundusze były podobno powiązane z giełdą al-Mathaddon, należącą do rodziny Malach. Niektóre źródła twierdzą, że ten ostatni ma głębokie powiązania z Hamasem w Gazie.

Jest to drugie podobne przejęcie kryptowalut w ciągu ostatnich kilku miesięcy po tym, jak Gantz nadzorował konfiskatę 150 cyfrowych portfeli, również należących do al-Mathaddona.

Nienazwane źródła powiedziały, że firma wzmocniła swoją działalność po zabójstwie Hameda Ahmeda Khundariego (również oskarżonego o finansowanie terroryzmu), a wspomniane fundusze były w drodze do Hamasu.

„Będziemy nadal ścigać fundusze terrorystyczne. Uderzenie Hamasu i zdolność organizacji terrorystycznej do obejścia tradycyjnych ścieżek transferu środków za pośrednictwem cyfrowej waluty jest ważnym narzędziem w rozwijającym się systemie bezpieczeństwa”.  – skomentował Gantz.

Wcześniej izraelski urząd ds. zwalczania finansowania terroryzmu i prania pieniędzy poinformował, że planuje nałożyć nowe przepisy na niektóre cyfrowe produkty finansowe, w tym kryptowaluty. Ma na celu zmniejszenie wykorzystania krypto w działalności przestępczej i finansowaniu terroryzmu.

05/01/2022 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz