#15 Newsletter Mr.Advice

Korekty ciąg dalszy, dziś przeanalizujemy sobie, co mówią na wskaźniki na glassnode.
Cena samego Bitcoina, po osiągnięciu nowego ATH spadła o ~40%. Czy to jest koniec spadków?

Po potężnym spadku cena mocno została wykupiona, gdzie zostało wrzucone ogrom pieniędzy, czy market makerzy będą chcieli zabrać płynność z knota na 42k? Zobaczymy page1image51794816


W dzień pisania analizy Fear & Greed index znajduje się przez większość czasu pod poziomem 40 tzn. że rynek jest w strachu.


Liczba aktywnych adresów od Majowej korekty cały czas rośnie.


Procentowy wskaźnik wypływów/wpływów BTC na giełdy. Jak widzimy po wyznaczeniu lokalnego LOW mamy odreagowanie i zaczęło nam BTC na giełdy przybywać, nie jest to dobry znak.


Kolejne potwierdzenie transferów na giełdy widzimy na tym wykresie, przez ostatnie dni więcej Bitcoinów przybywa niż ubywa.


Na tym wykresie możemy zauważyć, że adres 2-3-letnie mają zwiekszona aktywność, co to może znaczyć? Realizacja zysków, ponieważ są w dobrym proficie
Realizacja zysków, żeby ograniczyć ryzyko.


Hash Rate wyrównał nam TOP z Maja, im większy Hash Rate tym lepiej, im większa moc obliczeniowa, tym mniejsze prawdopodobieństwo hacku.


SOPR mierzy zysk lub stratę każdej pojedynczej transakcji. Pokazuje czy rynek jest w zysku, czy w stracie (powyżej 1 w zysku, poniżej w stracie). Aktualnie rynek znajduje się w stracie, co może nam tez podpowiadać o kończącej się korekcie.


Wskaźnik ASOL mówi nam o tym, ile istniała dana transakcja i wyciąga z tego średnią. Aktualnie swoje BTC sprzedają osoby, które trzymały go na portfelu 112 dni (pamiętajmy, że jest to średnia).


Tymczasem jest już tylko 73% osób w zysku na BTC.


Bitcoin według S2F Deflection jest w dalszym ciągu niedowartościowany.


Cena godziwa BTC według S2F na ten moment wynosi 108 k dolarów, mamy dosyć duża rozbieżność.


Jak możemy zauważyć na tym wykresie była ogromna realizacja zysków po wybiciu nowego ATH.


Adresy z większą ilością niż 10k btc na portfelu cały czas nam dochodzą.


Z kolei portfeli z ilością 10 btc nam ubywa, czyżby większe portfele odkupowały btc?


Czy to koniec hossy? Wydaje nam się, że choć wszystko jest możliwe, pamiętajcie, że wieloryby mają plan skupowania BTC na kilka lat, oni nie sprzedadzą tego jutro czy pojutrze, a na 5 lat. Jest to wieloletni plan na grę.

Bądźcie gotowi na każdy scenariusz, czytajcie kawy i dobranocki ze zrozumieniem. Niech hossa będzie z wami!


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz