Koreańska giełda Coinone będzie wymagała weryfikacji zewnętrznych portfeli kryptowalut przy dokonywaniu wypłat

Coinone, jedna z giełd wymiany kryptowalut w Korei Południowej, ogłosił, że nie pozwoli na wypłaty kryptowalut z giełdy na niezweryfikowane portfele zewnętrzne.

Zmiana wchodzi w życie w dniu 24 stycznia 2022. Oznacza to, że użytkownicy Coinone będą musieli zarejestrować swoje portfele zewnętrzne, albo nie będą już mogli wypłacić swoich kryptowalut z giełdy.

Na portfele takie jak MetaMask czy Ledger, które nie wymagają KYC użytkownicy Coinone nie będą mogli wycofać swoich środków z giełdy.

Aby móc wypłacić swoje tokeny z giełdy, trzeba będzie użyć portfela zewnętrznego takiego jak te oferowane przez giełdy jak Binance i FTX (wymagane KYC), które mogą zostać zweryfikowane przez Coinone.

Skąd ta zmiana?

Coinone powiedział, że musi mieć pewność, że klienci nie używają kryptowalut dla nielegalnych działań, takich jak pranie pieniędzy. Dlatego też wymaga od klientów, aby zarejestrowali i zweryfikowali swoje portfele zewnętrzne, aby móc wypłacić pieniądze.

Klienci Coinone do weryfikacji portfela zewnętrznego muszą przedstawić takie informacje, jak ich imię i nazwisko, adres e-mail oraz numeru telefonu komórkowego. Informacje te muszą być takie sama, jak informacje zapisane podczas rejstracji na giełdzie Coinone. Oznacza to, że klienci nie mogą zarejestrować portfela zewnętrznego na kogoś innego.

Koreańskie organy regulacyjne podjęły szereg działań na ograniczenie nielegalnych transakcji kryptograficznych. Niedawno giełdy krypto w kraju zostały zobligowane do działań, takich jak archiwizacja danych transakcyjnych, zgłaszania podejrzanych transakcji oraz wykonywania KYC do weryfikacji tożsamości klienta.

Jest prawdopodobne, że w ślad za Coinone, inne duże koreańskich giełdy kryptowalut, w tym Upbit, Bithumb i Korbit, ogłoszą podobne ograniczenia.

31/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz