Parachains na żywo w Polkadot: powstają pierwsze bloki

Pierwszymi parachainami, które wydzierżawią miejsce w głównej sieci Polkadot, są Moonbeam, Parallel Finance, Astar i Clover.

Polkadot ogłosił uruchomienie pierwszych parachainów, zestawu indywidualnych blockchainów, które będą działały równolegle w ramach swojego ekosystemu.

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią, sloty dla pierwszych parachainów są przydzielane do różnych projektów blockchain zbudowanych na sieci Polkadot i skoncentrowanych na różnych niszach. Obejmują one zdecentralizowane finanse (DeFi), inwestycje i pożyczki w kryptowalutach oraz inteligentne kontrakty.

Warto zauważyć, że Polkadot wierzy, że wraz z rosnącym zainteresowaniem Metaverse, jego ekosystem będzie się dalej rozwijał, więcej protokołów stanie się widocznych, co spowoduje przejście z działania na jednym blockchainie do połączonych łańcuchów.

Framework wielołańcuchowy

Rozwój następuje 5 lat po tym, jak wizja struktury wielołańcuchowej została opublikowana w białej księdze (whitepaper) Polkadot.

Parachain Polkadot jest ważnym wyczynem w realizacji wizji współzałożyciela Ethereum, dr. Gavina Wooda, dotyczącej wzajemnie połączonej struktury blockchain.

„Żaden pojedynczy projekt łańcucha bloków nie działa optymalnie w każdym przypadku użycia. Każdy łańcuch wiąże się z kompromisami, dzięki czemu jest dobry w niektórych zastosowaniach, a nie w innych.  Model parachain został stworzony z przekonaniem, że przyszłość Web 3 będzie wymagała współpracy wielu różnych typów blockchainów” – powiedział dr Wood.

Dodał, że blockchainy muszą przyjąć internetową koncepcję zaspokajania różnych potrzeb poprzez świadczenie różnorodnych usług i uważa, że ​​parachains są w stanie zapewnić takie rozwiązanie.

Polkadot przydzieli 100 slotów Parachain

Polkadot ostatecznie przydzieli 100 slotów parachain w partiach do różnych projektów blockchain zbudowanych w jego sieci w nadchodzących miesiącach.

Podczas gdy pierwsza partia slotów parachain została przydzielona w procesie aukcji, Polkadot powiedział, że nie zapewni wszystkich slotów w podobnym procesie.

Według Polkadot sześć zwycięskich projektów zostanie uruchomionych w głównej sieci 11 marca 2022 roku.

29/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz