Crypto.com kupuje przestrzeń reklamową na Super Bowl 2022

Crypto.com nie zatrzymuje się w swoich ambicjach ekspansji w Stanach Zjednoczonych i postanowił zamknąć rok w mocnym stylu.

Trzecia co do wielkości giełda kryptowalut za dwa miesiące będzie miała uprzywilejowane miejsce na wszystkich ekranach amerykańskich telewizorów, po wykupieniu powierzchni reklamowej w słynnym Super Bowl – najważniejszym w kraju święcie futbolu amerykańskiego.

Super Bowl 2021 miał oglądalność ponad 96 mln widzów, a liczba ta była najniższą oglądalnością w ciągu ostatnich 14 lat. Rząd USA szacuje, że w kraju mieszka ponad 332 miliony osób. Innymi słowy, prawie ⅓ kraju oglądała najgorzej wypadający Super Bowl w ciągu ostatnich 14 lat.

Super Bowl to tylko „jeden krok” dla Crypto.com

Nie ma konkretnych informacji o tym, ile Crypto.com zapłacił za swoją przestrzeń reklamową, ale według informacji podanych przez The Wall Street Journal, NBCUniversal sprzedaje 30 sekundową reklamę za około 6,5 miliona dolarów.

W połowie listopada Crypto.com zapłacił 700 milionów dolarów za prawa do nazwy stadionu Staples Center. Teraz nazwa oficjalnego stadionu drużyny koszykarskiej LA Lakers to Crypto.com Arena. Wcześniej FTX kupił prawa do nazwy stadionu Miami Heats.

Oprócz NHL i NBA, Crypto.com sponsorował Coppa Italia, Conmebol, Paris Saint-Germain, Formułę 1, a nawet UFC.

Marketing sportowy wydaje się mieć kluczowe znaczenie dla ekspansywnej wizji Crypto.com. Dyrektor marketingu firmy, Steven Kalifowitz, powiedział, że zakup reklamy podczas Super Bowl spełnia wizję firmy polegającą na inwestowaniu w świadomość marki.

Ekspansywna strategia Crypto.com opłaciła się. W 2021 r. token giełdy, CRO, wzrósł o ponad 1,600% od początku roku do swojego ATH w listopadzie.

28/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz