Największa chińska agencja informacyjna Xinhua wprowadza na rynek kolekcję NFT

Pomimo chińskich ataków na kryptowaluty największa agencja informacyjna w kraju planuje uruchomić kolekcję NFT.

Xinhua News Agency, chińska państwowa firma medialna, ujawniła, że ​​wkrótce wyda pierwsze w Chinach „aktualnościowe cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie” w postaci niezamiennych tokenów (NFT).

W oficjalnym ogłoszeniu w środę Xinhua wyda łącznie 110,001 kopii unikalnych zdjęć wykonanych przez dziennikarzy w 2021 roku.

Zgodnie z zapowiedzią, cyfrowe elementy będą składać się z 11 kolekcji składających się z 10,000 kopii, każda z jednym wydaniem specjalnej edycji, które będzie dostępne w aplikacji mobilnej Xinhua w piątek, 24 grudnia.

Ruch ten wskazuje na rosnące zainteresowanie wirtualnymi aktywami i technologią blockchain, pomimo kilku ostrzeżeń Ludowego Banku Chin (PBoC) o potencjalnym ryzyku związanym z tą klasą aktywów.

NFT Xinhua zarejestruje historyczne momenty w 2021

Firma medialna zauważyła, że ​​kolekcja ma „szczególne znaczenie pamiątkowe”, dodając, że „zarejestrowała wiele cennych momentów historycznych w 2021 roku”.

Cyfrowe kolekcje będą podobno obejmować obchody 100-lecia Chińskiej Partii Komunistycznej w lipcu na placu Tiananmen w Pekinie oraz ostatni kamień milowy Chin, jakim jest podanie ponad 2,7 miliarda dawek szczepionki przeciw Covid-19 w całym kraju.

 „To specjalne podsumowanie na koniec roku wpisane w świat metawszechświata” – dodano w komunikacie.

Po masowych atakach chińskiego rządu na aktywa cyfrowe, podmioty kryptowalutowe w tym kraju utrzymują niski profil. Jednak niedawno zaproponowana przez Xinhua premiera NFT nie jest pierwszym krokiem tego kraju w przestrzeń cyfrowych kolekcjonerów.

Wcześniej, podczas DeFi Summer 2.0, popularny chiński serwis medialny South China Morning Post ujawnił, że tworzy serię NFT przy użyciu nowego standardu tokena o nazwie „ARTIFACT”, który rzekomo ma na celu zachowanie historycznych aktywów w blockchain.

Chiny intensyfikują zwalczanie kryptowalut i nadal utrzymują rygorystyczne stanowisko wobec aktywów kryptograficznych oraz wszelkich innych działań związanych z kryptowalutami, w tym operacji wydobywczych (kopanie BitCoin).

Kilka tygodni temu wysokiej rangi urzędnik został uznany za winnego wspierania firm zajmujących się wydobywaniem kryptowalut. W rezultacie Xiao Yi został pozbawiony stanowiska i wydalony z Partii Komunistycznej.

24/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz