Ktoś wysłał $100,000 w BTC do portfela oszusta podszywającego się pod rozdanie Michaela Saylor

Nieznany podmiot wysłał BTC o wartości prawie 100 000 USD do portfela zgłoszonego jako oszustwo podszywające się pod Michaela Saylora.

Oszustwa związane z podszywaniem się są coraz większym zagrożeniem w społeczności kryptowalut, a duża liczba ofiar wciąż się na nie nabiera.  Ostatni taki przykład dotyczył dyrektora generalnego MicroStrategy, a ktoś wysłał dwa BTC na fałszywy adres, używając swojego imienia i nazwiska.

W oszustwach polegających na gratisach oszuści zazwyczaj podszywają się pod znaną postać i promują oszukańcze kampanie oferujące podwojenie wszystkich bitcoinów wysłanych na ich adresy.

Jest rzeczą oczywistą, że ci, którzy dają się nabrać na oszustwo, nigdy nie otrzymują żadnych BTC. Chociaż brzmi to zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe, ludzie nadal się na to nabierają.

Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy i wybitny zwolennik bitcoinów, jest jednym z najpopularniejszych nazwisk w branży kryptograficznej. Dlatego nie jest niespodzianką, że oszuści często używają jego nazwiska do promowania takich oszustw.

Sytuacja z Saylor jest nieco bardziej niepokojąca. Oszuści nadal tworzą strony internetowe, używając jego nazwiska, w których twierdzą, że podwoi wszystkie BTC wysłane na jego adres ze swoich osobistych i firmowych skrytek, które zawierają miliardy dolarów.

Jedna z ostatnio wykrytych takich stron, opisana przez zasób scam-alert, była aktywna przez cały grudzień 2021 r. i otrzymała już 650,000 USD w BTC.

Jedna szczególna transakcja przyciągnęła uwagę, gdy nieznany podmiot wysłał wczoraj 2 BTC o wartości prawie 100,000 USD na adres powiązany z oszustwem.

Wcześniej scam-alert ostrzegał o innym podobnym adresie używającym nazwiska Saylor, który był aktywny w listopadzie.  W ciągu całego miesiąca otrzymała ponad 1 milion dolarów w 42 płatnościach.

21/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz