Solana Ventures, Forte, Griffin Games stawiają na gry Blockchain z funduszem o wartości 150 mln USD

Aby wesprzeć projektantów i twórców gier nowej generacji na blockchainie Solana, trzy firmy – Solana Ventures, Forte, GGP – połączyły siły.

Gry oparte na technologii Blockchain, które wykorzystują NFT, zyskały na popularności w 2021 roku. Na fali wzrostu popytu w sektorze trio – Solana Ventures, Forte i Griffin Gaming Partners – ogłosiło fundusz o wartości 150 milionów dolarów na inkubację start upów gier, opartych na technologii blockchain.

Blockchain Gaming, kolejna wielka rzecz?

Solana Ventures nawiązała współpracę z Forte i Griffin Games Partners (GGP), aby wspólnie ustanowić fundusz 150 milionów dolarów. Głównym celem sojuszu jest pomoc początkującym NFT i grom typu „graj, aby zarobić” w budowaniu łańcucha bloków Solana poprzez inwestowanie w twórców gier Web 3.

Matthew Beck, partner w Solana Ventures, skomentował:

„Ekosystem wciąż definiuje, jak wygląda skrzyżowanie blockchain i gier.  Cieszę się, że mogę współpracować z Forte i Griffin Gaming Partners, aby wesprzeć nowe pokolenie projektantów i twórców gier”.

Dla niewtajemniczonych Solana Ventures jest strategicznym ramieniem inwestycyjnym Solana Labs. Z drugiej strony Griffin Gaming Partners to firma VC, która inwestuje w gry. Forte z siedzibą w San Francisco oferuje infrastrukturę i zgodność z przepisami dla firm, które chcą wejść do sektora gier typu blockchain.

Ogłoszenie pojawia się w czasie, gdy gry blockchain oraz koncepcje metawersu i światów wirtualnych powoli przenikają do codziennych rozmów. Technologia Blockchain pozwala wydawcom gier na interakcję z bazami graczy w sposób, który wcześniej nie był zrozumiały.

Według dyrektora generalnego Forte, Josha Williamsa, twórcy gier mogą teraz oferować graczom prawa własności i budować w swoich grach samowystarczalne i dobrze prosperujące gospodarki, dzięki pojawieniu się NFT i innych powiązanych możliwości.

Apel Solany

To drugie rodeo Solana Ventures w przestrzeni gier blockchain. Firma inwestycyjna wyznaczyła Lightspeed Venture Partners i FTX do uruchomienia w listopadzie tego roku funduszu o wartości 100 milionów dolarów na inwestycje w start-upy zajmujące się rozwojem studiów gier typu blockchain.

Posunięcie to,aby wzmocnić gry budowane na blockchainie Solana, było oparte na dużej szybkości i niskim koszcie transakcji. Pierre Planche, partner w Griffin Gaming Partners, również podzielił podobne odczucia i przytoczył Solana jako „najlepszy przykład” kluczowych osiągnięć technicznych, które pomogły grom i mediom interaktywnym stać się dziś kamieniem węgielnym blockchain.

17/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz