Amerykańscy senatorowie chcą zaostrzyć przepisy dotyczące stablecoins

Stablecoins po raz kolejny znalazły się w centrum uwagi, gdy amerykańscy senatorowie przeprowadzają atak na kryptowaluty powiązane z dolarem w swoim ostatnim wezwaniu do ukrócenia branży.

Senator z Massachusetts, Elizabeth Warren, po raz kolejny prowadzi oskarżenie przeciwko kryptowalutom. W filmie opublikowanym 15 grudnia powiedziała, że ​​stablecoiny stanowią zagrożenie dla konsumentów i gospodarki, ponieważ „podpierają jedną z najbardziej podejrzanych części świata kryptowalut, DeFi, gdzie konsumenci są najmniej chronieni przed oszustwami”.

Nie po raz pierwszy nazwała branżę kryptograficzną „zacienioną”. W lipcu wściekły senator powiedział, że za kryptowalutami stoją „podstępni superkoderzy”, co czyni je zagrożeniem dla amerykańskiego systemu finansowego.

Ta najnowsza tyrada została rozpętana podczas przesłuchania Senackiej Komisji ds. Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich 14 grudnia.

Senatorowie na ścieżce wojennej Stablecoin

Stablecoins zagrażają tradycyjnemu systemowi finansowemu, tak jak zostały zaprojektowane. Rezerwa Federalna kontroluje dolara i pogrążyła gospodarkę w kryzysie z bezprecedensowym drukowaniem pieniędzy, co doprowadziło do wysokiej od 40 lat stopy inflacji.

To musi być to, co Senator miał na myśli w kwestii ochrony konsumentów.

Na tej samej rozprawie senator Sherrod Brown dołączył do swojego rodaka i określił krypto jako „magiczne pieniądze”. Senator Brown otworzył rozprawę tyradą przeciwko stablecoinom i ich związkowi z tą „nową ekonomią fantasy”. Dodał, że ułatwiają użytkownikom ryzykowanie pieniędzy na niestabilnych, a czasem fałszywych kryptowalutach.

Zaledwie tydzień temu wielu dyrektorów i dyrektorów zarządzających kryptowalutami udało się do Capitol Hill, aby wyjaśnić rolę stablecoinów i o co chodzi w branży, próbując stłumić obawy i te ogólne oświadczenia.  Wydaje się, że te wysiłki nie zostały wysłuchane, sądząc po gwałtowności tych decydentów antykryptowalutowych.

Rozprawa odbyła się tego samego dnia, w którym Tether został uderzony innym pozwem, który CTO Paolo Ardoino nazwał „nonsensem i naśladowcą”.

W kąciku kryptowalut

Sześciu senatorów walczy jednak w obronie przemysłu. W liście wysłanym 14 grudnia do sekretarz skarbu Janet Yellen senatorowie Rob Portman, Mark Warner, Mike Crapo, Kyrsten Sinema, Pat Toomey i Cynthia Lummis wezwali do wprowadzenia przepisów dotyczących kryptowalut.

Ich szczególnym obrazem było użycie terminu „broker” w niedawno uchwalonej ustawie o infrastrukturze, zgodnie z którą dostawcy oprogramowania, operacje wydobywcze i dostawcy portfeli byliby odpowiedzialni za sprawozdawczość podatkową.

„Wzywamy Departament Skarbu do jak najszybszego dostarczenia informacji lub nieformalnych wskazówek – nie później niż do końca bieżącego roku kalendarzowego – dotyczących definicji „brokera” omawianej podczas procesu legislacyjnego”.

16/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz