Binance i indonezyjscy miliarderzy uruchamiają przedsięwzięcie kryptograficzne

Binance, PT Bank Central Asia i Telkom Indonesia prowadzą podobno rozmowy dotyczące utworzenia podmiotu kryptowalutowego w Indonezji.

Największa na świecie giełda aktywów cyfrowych – Binance – podobno planuje współpracować z najbogatszą rodziną w Indonezji – braćmi Hartono – w celu ustanowienia kryptowalutowego przedsięwzięcia na wyspie. Przedsięwzięcie umożliwiłoby firmie wejście do rozwijającego się kraju o populacji około 273 milionów, z których wielu nie ma dostępu do usług finansowych.

Binance przygląda się Indonezji

Wiodący system obrotu aktywami cyfrowymi spotkał się w ostatnich miesiącach z reakcją regulacyjną ze strony wielu organów nadzoru. W rezultacie Changpeng Zhao – dyrektor generalny Binance – zapewnił, że jego firma zmieni swoją strukturę i nie będzie już dłużej działać jako zdecentralizowana platforma „bez siedziby i granic”.

W następnych dniach po jego ogłoszeniu firma została powiązana z kilkoma krajami, w których mogłaby założyć globalną bazę, w tym z Irlandią i Francją. Co ciekawe, CZ ujawnił, że jego firma będzie nawet ubiegać się o licencję Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii.

Według raportu Bloomberga z 10 grudnia, giełda stara się teraz rozszerzyć swój globalny zasięg poprzez ustanowienie obecności w Indonezji. Osoby zaznajomione z tą sprawą ujawniły, że Binance prowadzi rozmowy z PT Bank Central Asia, kontrolowanym przez rodzeństwo Budi i Michaela Hartono (najbogatszą rodzinę w Indonezji) oraz PT Telkom Indonesia (największy dostawca usług telekomunikacyjnych w kraju).

Firma ma na celu stworzenie przedsięwzięcia kryptowalutowego w Indonezji, ponieważ takie partnerstwo zachęci do szerszej adopcji aktywów cyfrowych w tym kraju.

Pomimo ogromnej liczby mieszkańców, wielu z nich nie posiada konta bankowego i ma niewielki dostęp do innych podstawowych form finansowania. Potencjalna ugoda Binance może zapewnić opcje dla potrzebujących, podczas gdy najbardziej wpływowi biznesmeni w Indonezji mogą zaangażować się w branżę kryptowalut.

Dyskusje i warunki umowy wciąż trwają. Rzecznik Binance odmówił bezpośredniego komentarza na temat inicjatywy:

„Wspieramy zrównoważony rozwój branży blockchain na całym świecie i stale szukamy możliwości biznesowych w każdym kraju” – powiedział.

Z kolei Telkom Indonesia rozważał przejście na modę na kryptowaluty, współpracując z najlepszymi graczami w branży za pośrednictwem swojego ramienia venture capital MDI Ventures. Ahmad Reza – czołowy dyrektor firmy – potwierdził pogłoski.

Środowisko kryptograficzne w Indonezji

Rząd Indonezji nie jest organem przyjaznym dla kryptowalut. Co więcej, jego bank centralny jest gotów wydać cyfrową formę swojej waluty krajowej jako sposób „walki” z prywatnymi kryptowalutami. Według Banku Indonezji ten produkt finansowy będzie bardziej „wiarygodny” niż Bitcoin czy altcoiny.

Instytucja wyjaśniła dalej, że CBDC będzie monitorowane przez władze, podczas gdy prywatne zasoby cyfrowe mogą zaszkodzić krajowej sieci finansowej, ponieważ nie ma nad nimi kontroli.

Narodowa Rada Ulemów (MUI) – najważniejsza indonezyjska instytucja uczonych islamskich – jest również przeciwna tej klasie aktywów. Nie tak dawno wszystkie działania w branży określiła jako „haram” czyli zabroniony.

15/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz