Coinbase umożliwia klientom spoza USA zarabianie na DeFi

Globalni użytkownicy Coinbase z ponad 70 krajów mogą teraz uzyskać dostęp do zdecentralizowanych finansów i zarabiać podczas wpłacania Dai.

Wiodąca amerykańska giełda kryptowalut – Coinbase – wprowadziła produkt, który umożliwia użytkownikom deponowanie Dai (stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim) i zarabianie na DeFi. Ta funkcja jest dostępna dla klientów w ponad 70 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii, i nie wymaga żadnych opłat.  Jednak usługa nie jest obecnie dostępna dla Amerykanów.

Coinbase wkracza w przestrzeń DeFi

Platforma handlowa ogłosiła tę wiadomość za pośrednictwem wpisu na blogu na swojej oficjalnej stronie internetowej. Zespół chwalił Zdecentralizowane Finanse (DeFi) jako sektor z wieloma przypadkami użycia technologii blockchain i kryptowalut. Firma zauważyła, że ​​umożliwia ludziom dostęp do aplikacji zasobów cyfrowych bez potrzeby scentralizowanego pośrednika.

Niemniej jednak protokoły DeFi często wymagają wysokich opłat sieciowych i odpowiedniego doświadczenia użytkownika. Mając to na uwadze, Coinbase ma na celu uczynienie DeFi bardziej dostępnym dla swoich globalnych klientów:

„Kwalifikujący się użytkownicy będą teraz mogli uzyskać dostęp do atrakcyjnych zysków DeFi z wygodnego konta Coinbase za pomocą zaledwie kilku dotknięć i bez opłat sieciowych” – ujawniła firma.

Od 9 grudnia klienci będą mogli zarabiać na DeFi na Dai. Kwota Dai zostanie następnie zdeponowana w Compound Finance (rynku DeFi używanym przez inwestorów kryptograficznych do pożyczania aktywów cyfrowych).

Oferowana roczna rentowność procentowa (APY) różni się w zależności od stawek od Compound. Na przykład w październiku wahała się między 2,83% a 5,39%.

Coinbase ostrzegł, że te wyższe stawki powodują zwiększone ryzyko w kontaktach z DeFi. Chociaż firma zapewniała, że ​​uważnie monitoruje proces, potencjalne straty są nadal możliwe.

System obrotu poinformował, że nawet po złożeniu depozytu w związku, Dai pozostaje dostępny dla klientów przez cały czas, co oznacza, że ​​mogą handlować jak zwykle. Coinbase pokrywa również opłaty za gaz, które są zwykle wymagane w celu uzyskania dostępu do protokołów DeFi.

Firma stwierdziła, że ​​ta funkcja to „tylko początek”, zapewniając, że zapewni więcej możliwości DeFi dla swoich użytkowników w przyszłości:

„Dzisiejsza premiera to dopiero początek — nadal badamy sposoby, aby umożliwić naszym klientom korzystanie z szerszej gamy zasobów i większej liczby protokołów DeFi”.

Coinbase i presja ze strony SEC

Kilka miesięcy temu amerykańska platforma kryptowalutowa ujawniła zamiar uruchomienia programu pożyczkowego USDC APY tylko w Stanach Zjednoczonych. Coinbase zachęcał również użytkowników do wstępnej rejestracji w programie, co przyciągnęło setki tysięcy klientów.

Jednak pod koniec września zespół wycofał się z planów wprowadzenia usługi, podając jako powód kwestie regulacyjne z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd:

„Naszym celem jest tworzenie wspaniałych produktów dla naszych klientów i rozwijanie naszej misji zwiększania wolności gospodarczej na świecie” — czytamy w aktualizacji. „Ponieważ kontynuujemy naszą pracę w celu uzyskania jasności regulacyjnej dla całej branży kryptograficznej, podjęliśmy trudną decyzję, aby nie uruchamiać programu USDC APY”.

14/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz