​​Były dyrektor generalny Google zostaje doradcą strategicznym w Chainlink

Człowiek, który pomógł zbudować jedną z największych na świecie firm programistycznych, dołącza do Chainlink, dostawcy inteligentnych danych kontraktowych.

Chainlink Labs – dostawca usług smart kontrakt oracle – niedawno podpisał kontrakt z byłym dyrektorem generalnym Google, Erikiem Schmidtem, jako doradca strategiczny.  Obowiązkiem Schmidta będzie pomoc w kierowaniu Chainlink w budowaniu „świata kierowanego przez prawdę”.

Chainlink ogłosił rekrutację byłego szefa Google’a w oświadczeniu we wtorek. Zespół koncentruje się na agregowaniu i wdrażaniu danych ze świata rzeczywistego, które będą wykorzystywane jako inteligentne kontrakty (smart contracts) oparte na różnych łańcuchach bloków. Osiąga się to za pomocą sieci Oracle, które łączą systemy Web 3.0 ze starszymi bazami danych.

Chainlink pomógł zabezpieczyć ponad 80 miliardów dolarów łącznej wartości zablokowanej (TVL) w wielu łańcuchach inteligentnych kontraktów.

„Sieci Blockchain i wyrocznie Chainlink znajdują się w kluczowym punkcie zwrotnym pod względem wzrostu i adopcji” – powiedział współzałożyciel Chainlink, Sergey Nazarov. „Doświadczenie i spostrzeżenia Erika dotyczące tworzenia globalnych platform oprogramowania dla innowacji nowej generacji będą nieocenione, ponieważ pomagamy programistom i instytucjom wprowadzić nową erę uczciwości ekonomicznej i przejrzystości”.

Eric Schmidt pomógł Google w skalowaniu infrastruktury, w tym IPO o wartości 23 miliardów dolarów, jednocześnie przewodząc wprowadzeniu Gmaila, Map Google, Chrome, Adsense i Fiber. Był także przewodniczącym rady ds. innowacji Departamentu Obrony oraz Komisji Bezpieczeństwa Narodowego ds. Sztucznej Inteligencji. Dziś jest współzałożycielem Schmidt Futures i prezesem Broad Institute of MIT i Harvard.

Schmidt uważa, że ​​brak połączenia blockchaina ze światem fizycznym jest jedną z jego rażących słabości, którą Chainlink pomaga złagodzić.

13/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz