Australia wprowadzi w życie plan reformy kryptowalut w 2022 roku

Reforma w australijskim przemyśle zasobów cyfrowych postawiłaby ten kraj „w garstce wiodących krajów na świecie” – powiedział Josh Frydenberg, australijski polityk i skarbnik federalny. Josh Frydenberg – wskazał, że Australia wdroży „kompleksowy plan reformy płatności i kryptowalut” w przyszłym roku.

Oczekuje się, że prawodawstwo zwiększy innowacyjność i absorpcję technologii cyfrowych przez konsumentów i uczyni państwo jednym z globalnych liderów kryptowalut.

Josh Frydenberg ujawnił intencje Australii dotyczące kryptowalut podczas Australijsko-Izraelskiej Izby Handlowej w środę (8 grudnia). W przyszłym roku władze lokalne będą omawiać potencjalne reformy, takie jak stworzenie lepszego ekosystemu dla traderów kryptowalut, wdrożenie ram regulacyjnych dotyczących wymiany aktywów cyfrowych i uruchomienie waluty cyfrowej banku centralnego.

Propozycja reformy, o której mówi się, że jest największa od 25 lat, zapewnia, że ​​umożliwi Australijczykom kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów i innych kryptowalut w regulowanym środowisku. Pojawią się również nowe zasady dla firm, które przechowują kryptowaluty w imieniu klientów.

Federalny skarbnik doszedł do wniosku, że ukończenie reform zmieniłoby Australię w centrum kryptowalut, dołączając do takich jak jego koleżanka Jane Hume, która niedawno powiedziała, że ​​​​krypto nie jest „modą”:

 „Australia ma szansę znaleźć się w czołówce krajów na świecie pod względem wykorzystania tej nowej technologii”.

Frydenberg ujawnił, że rząd australijski uruchomi pilotaż cyfrowej waluty banku centralnego przed końcem 2022 r. Nie tak dawno Bank Rezerw Australii nawiązał współpracę z Commonwealth Bank, National Australia Bank, firmą świadczącą usługi finansowe Perpetual i ConsenSys w celu stworzenia cyfrowej waluty CBDC opartej na Ethereum.

Jednak zwolennicy branży gotówkowej twierdzą, że cyfrowa waluta australijskiego banku centralnego nie powinna zastępować fizycznych banknotów i monet. 

10/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz