Kolumbia: Gemini i Bancolombia (największy kolumbijski bank) zaczną oferować usługi kryptograficzne w przyszłym tygodniu

Bancolombia i Gemini nawiązały współpracę, aby zaoferować usługi kryptograficzne w Kolumbii. Projekt ruszy w przyszłym tygodniu.

Mieszkańcy Kolumbii wkrótce będą mieli nową opcję kupowania swoich ulubionych kryptowalut za pomocą swoich kont bankowych, tak samo łatwo, jak kupują jakikolwiek inny produkt.

Regulowana przez USA giełda kryptowalut Gemini ogłosiła, że ​​w końcu zakończyła wszystkie niezbędne kroki, aby przejść do fazy wdrażania projektu, który umożliwi Kolumbijczykom kupowanie kryptowalut ze środków przechowywanych na ich kontach w Bancolombii.

To partnerstwo ma ogromne znaczenie dla rozwoju lokalnego przemysłu kryptograficznego, ponieważ Bancolombia jest największym bankiem w kraju, z łącznymi aktywami wynoszącymi 275,76 miliarda dolarów w 2020 roku i ponad 16 milionami klientów w tym samym roku.

Chociaż ruch ten może służyć jako bezproblemowa rampa dla milionów Kolumbijczyków, aby wejść do świata kryptowalut, usługa będzie na razie ograniczona dla pewnej liczby użytkowników. Ani Gemini, ani Bancolombia nie określiły, ile osób zakwalifikuje się do usługi.

Projekt będzie trwał rok, począwszy od 14 grudnia 2021 r. W tym czasie wszyscy uprawnieni użytkownicy będą mogli kupić Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH) od Gemini za pomocą kont w Bancolombii.

Oznacza to, że Gemini zajmowałby się procesami związanymi z kryptowalutami, a Bancolombia zajmowałby się wszystkimi sprawami dotyczącymi przepływu dowolnej ilości peso kolumbijskich – oficjalnej waluty kraju.

Projekt jest realizowany w ramach Sandbox, którą obecnie wdraża kraj jako sposób na pobudzenie innowacji w usługach finansowych. Dlatego też jest tak mocno ograniczony i spowolniony.

Rządowi regulatorzy przyznają pewne korzyści startupom, które chcą przetestować wykonalność swoich propozycji, ale nie są w stanie ich wdrożyć z powodu ciężkich procedur biurokratycznych i możliwych przeszkód prawnych.

Cynthia Del Pozo, dyrektor ds. strategii i rozwoju firmy Gemini, podzieliła się swoim podekscytowaniem w oficjalnym poście na blogu, zauważając, że branża kryptowalut może pomóc w ekspansji wielu gospodarek Ameryki Łacińskiej.

Sandbox Kolumbii jest promowany przez krajowy nadzór finansowy we współpracy z innymi organami regulacyjnymi.

Do realizacji zatwierdzono dziewięć projektów. Jednak tylko dwa są w fazie operacyjnej: Gemini z Bancolombia oraz giełda Bitpoint i uruchomienie płatności MOVii. Inne projekty obejmują graczy, takich jak Binance i łacińskie giełdy Bitso i Buda.com.

Obecnie Brazylia i Hiszpania również opracowały politykę podobną do kolumbijskiej. Brazylijska piaskownica regulacyjna promuje szybkie i wydajne systemy płatności, podczas gdy Hiszpania stara się wzmocnić swoje mechanizmy bezpieczeństwa i zgodności.

Jednak Hiszpania pracuje również nad intensyfikacją swojej gry kryptograficznej.  Bank Centralny kraju traktuje priorytetowo zaprojektowanie i wdrożenie CBDC w swoim najnowszym planie rozwoju na lata 2020-2024. Nieco wolniejszy niż jego brazylijski odpowiednik, który planuje uruchomić własną CBDC w przyszłym roku.

9/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz