Binance złoży wniosek o licencję w Wielkiej Brytanii pomimo lokalnych problemów prawnych

Według C.Z., Binance zamierza stać się zarejestrowaną firmą kryptowalutową w Wielkiej Brytanii w ciągu 6-18 miesięcy.

Changpeng Zhao (C.Z.) – dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance – powiedział, że jego firma będzie ubiegać się o licencję Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii. Chociaż od jakiegoś czasu istnieje napięcie między platformą tradingową, a lokalnym organem nadzoru, dyrektor zapewnił, że ich relacje ostatnio się poprawiły.

W niedawnym wywiadzie dla The Telegraph, C.Z. ujawnił, że Binance chce przywrócić swoją obecność w Wielkiej Brytanii i „służyć użytkownikom z Wielkiej Brytanii w sposób w pełni licencjonowany i zgodny z przepisami”. Przedstawił kilka zmian w firmie, które rozwiążą niektóre problemy z lokalnym regulatorem.

„Jesteśmy w to w pełni ponownie zaangażowani. Wprowadzamy szereg bardzo istotnych zmian w strukturach organizacyjnych, ofercie produktowej, naszych wewnętrznych procesach i sposobie współpracy z organami regulacyjnymi”.

W szczególności Binance ma na celu zostać zarejestrowaną firmą kryptowalutową w Albionie, która przestrzega monitoringu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, w ciągu 6-18 miesięcy. Jednym ze sposobów na to jest utworzenie oddzielnego podmiotu o nazwie Binance UK, podobnego do istniejącego w USA.

W ostatnich miesiącach brytyjski urząd, Financial Conduct Authority (FCA), wykazał raczej negatywny stosunek do Binance. W czerwcu regulator ostrzegł giełdę, że nie wolno jej działać w kraju. W sierpniu FCA powtórzyła swoje stanowisko, stwierdzając, że Binance stanowi znaczne ryzyko dla inwestorów i nie może być skutecznie nadzorowane.

Po otrzymaniu publicznego sprzeciwu nie tylko ze strony brytyjskiego regulatora, ale także wielu innych podmiotów na całym świecie, platforma postanowiła ponownie dostosować swoją strukturę.

7/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz