Bank Anglii krytykuje Salwador za wprowadzenie Bitcoina jako krajowego prawnego środka płatniczego

Przyjęcie Bitcoina przez Salwador wywołało wielkie poruszenie na świecie. To był prawie mit, dopóki BTC nie został wprowadzony jako środek płatniczy. Potem już samo ogłoszenie wstrząsnęło światem, a ostateczna premiera stała się gorącym tematem.


Prezydent kraju, Nayib Bukele, otrzymał wiele obelg, ale naciskał, aż osiągnął cel.

Wśród tych, którzy głośno wyrażali swoje obawy, jest Bank Anglii (BOE). Ignorując godne pochwały rzeczy związane z blockchainem, takie jak ukryte zabezpieczenia technologii, Bank Anglii sceptycznie podchodził do całej idei Bitcoina, jego rozwoju czy popularności. 

Przemawiając na imprezie Cambridge Student Union, gubernator BOE- Andrew Bailey ujawnił tajemnicę swojego niepokoju związanego z wprowadzeniem do obiegu Bitcoina przez Salwador. Powiedział „Bitcoin jest z natury niestabilny, dlatego niebezpiecznie jest się nim bawić.

Twierdzi, że jest bardzo zaniepokojony tym, że jakikolwiek kraj decyduje się na użycie Bitcoina jako swojego krajowego prawnego środka płatniczego. Według niego obywatele Salwadoru mogą nie w pełni zdawać sobie sprawę z wybuchowego charakteru Bitcoina.

Salwador zatwierdził używanie Bitcoina jako krajowego prawnego środka płatniczego we wrześniu 2021 r. Ponadto zatwierdził wykorzystanie zasobów cyfrowych jako środka płatności.

Mimo krytyki innych krajów, prezydent Salwadoru zwiększył posiadanie BTC, dokupując do 100 Bitcoinów w czasie ostatniej korekty rynku kryptowalut.

6/12/2021 – Mr.Advice NEWS


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz