“Nadszedł czas, aby Korea Południowa przyjęła kryptowaluty”- mówi szef KRX

Sohn Byung-doo, dyrektor generalny Korea Exchange (KRX), uważa, że ​​rzeczywiście nadszedł czas na wykorzystanie zasobów cyfrowych.

Na scenie Globalnej Konferencji ETP 2021 Sohn Byung-doo stwierdził, że branża aktywów cyfrowych nie różni się zbytnio od rynków kapitałowych. Podkreślił, że należy chronić inwestorów oraz wspierać stabilności transakcji.

Jak dotąd Bitcoin i kryptowaluty pozostają poza krajowym zakresem regulacyjnym, który obejmuje tradycyjny sektor finansowy.

W tej notatce Byung-doo podkreślił rosnącą liczbę inwestorów kryptograficznych w Korei Południowej, szacowaną na około 5 milionów osób, a także szybko rosnący dzienny wolumen obrotu na krajowym rynku kryptograficznym, który znajduje się tuż za tradycyjną giełdą papierów wartościowych.

Aby spojrzeć z innej perspektywy, dzienny wolumen obrotu na koreańskim rynku kryptowalut wynosi około 12 miliardów dolarów, podczas gdy koreański indeks złożony KOSPI wynosi nieco ponad 16 miliardów dolarów.

Stwierdzając, że kraj musi sprawdzić i zbadać sposoby objęcia rozwijającego się przemysłu, poprzedni regulator wezwał również do wdrożenia odpowiednich regulacji, które pomogą w instytucjonalizacji klasy aktywów.

Południowokoreański podatek od kryptowalut

Na początku tego tygodnia ministerstwo finansów Korei Południowej ogłosiło decyzję o odłożeniu na jakiś czas planów opodatkowania zysków z kryptowalut.  Zgodnie z poprawką zatwierdzoną przez komisję finansową Zgromadzenia Narodowego Korei Południowej, ustawa o podatku od kryptowalut, która miała wejść w życie od 1 stycznia 2022 r., została forsowana przez rok.

Pierwsze ogłoszenie dotyczące opodatkowania zysków z kryptowalut wywołało masowe debaty i sprzeciw wśród inwestorów kryptowalutowych w całym kraju.  Zaproponowano nałożenie 20% podatku od zysków z aktywów cyfrowych powyżej kwoty 2100 USD.  

Były dwa główne powody oburzenia.  Po pierwsze, tacy inwestorzy byli opodatkowani o wiele bardziej niż gracze giełdowi. Ten ostatni próg opodatkowania zysków kapitałowych wynosi około 42,000 USD.  Po drugie, nie ma jeszcze takich ram regulacyjnych ze środkami ochronnymi dla inwestorów kryptowalut. Dlatego wielu uważało, że opodatkowanie jest nieuzasadnione.

Niedawno krajowa Komisja Usług Finansowych (FSC) wezwała Zgromadzenie Narodowe do wdrożenia odpowiedzialności karnej za nieuczciwe praktyki, takie jak manipulacje cenami i wykorzystywanie informacji poufnych na rynku kryptowalut.

3/12/2021 – Mr.Advice


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz