Chiński bank centralny proponuje monitorowanie Metaverse i NFT

Chińskie represje wobec kryptowalut rozszerzają się na tokeny metaverse i nonfungable (NFT), co ostatnio sugerował dyrektor Ludowego Banku Chin (PBoC).

Przemawiając na krajowym szczycie poświęconym bezpieczeństwu finansowemu, Gou Wenjun, dyrektor jednostki ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) w PBoC, zwrócił uwagę na ryzyko związane z pozostawieniem nieuregulowanych nowych trendów ekosystemu kryptowalut, takich jak NFT i Metaverse. 

Twierdził, że chociaż ludzie używają tych zasobów cyfrowych do prywatności i doceniania bogactwa, są one również podatne na wykorzystywanie do nielegalnych celów, takich jak pranie pieniędzy i uchylanie się od płacenia podatków.

Szybkie tempo innowacji w świecie kryptowalut wymaga wyższych wymagań w zakresie nadzoru i zarządzania ryzykiem, powiedział szef AML, dodając, że izolowany charakter krypto, NFT i elementów opartych na metaverse ze świata rzeczywistego może być wykorzystany do prania pieniędzy.

Sugerując obiektywne spojrzenie na ewolucję aktywów wirtualnych i rozwój technologii bazowych, Gou zaproponował „wyjaśnienie podziału obowiązków nadzorczych, poprawę przejrzystości aktywów wirtualnych oraz ich ocenę.”

W drugim kroku Gou powiedział, że Chiny powinny wzmocnić monitorowanie i analizę transakcji dotyczących aktywów cyfrowych.  Zaproponował, że banki i usługi płatnicze, które zapewniają bramki fiat-to-crypto, powinny uwierzytelniać nadawców i odbiorców prawdziwymi nazwiskami, jednocześnie poprawiając zdolność do identyfikowania podejrzanych transakcji.

2/12/2021 – Mr.Advice


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz