Salwador kupuje kolejne 100 bitcoinów do swoich zapasów

Nayib Bukele pozostaje niewzruszony przez niedźwiedzi rynek bitcoinów w tym tygodniu. Skorzystał z okazji, aby zdobyć kolejne 100 Bitcoinów.


Nayib Bukele – prezydent Salwadoru – ogłosił niedawno, że jego kraj kupił kolejne 100 Bitcoinów. To około 5,4 miliona dolarów podstawowej kryptowaluty, po dzisiejszych cenach.

Salwador kontynuuje HODL

Jak zawsze, prezydent Salwadoru od niechcenia ogłosił zakup w piątkowym tweecie. Pomimo niedźwiedziego spadku Bitcoina w tym tygodniu, prezydent się nie przestraszył. Zamiast tego wziął to jako szansę na kolejne zakupy BTC.

Salwador właśnie kupił dip. 100 dodatkowych monet zakupionych ze zniżką” – czytamy w tweecie.

W zeszłym miesiącu prezydent ogłosił znacznie większy zakup 420 Bitcoinów, po tym jak jego cena w dolarach spadła do niższego przedziału sześćdziesięciu tysięcy. W połączeniu z ostatnim zakupem, Salwador posiada obecnie ponad 1000 Bitcoinów.

Jak zwykle anty-Bitcoin, Peter Schiff, nie był pod wrażeniem. Odpowiadając Bukele, powiedział, że zakup był „niefortunny” dla mieszkańców Salwadoru i podejrzewa, że ​​naród ostatecznie zmniejszy straty i sprzeda Bitcoina.

Jednak Salwador do tej pory wykazuje stały HODL. W dniu, w którym Bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym w kraju, prezydent ogłosił wiele kolejnych inwestycji w Bitcoin, mimo że jego cena gwałtownie spadła. Następnie, gdy cena wzrosła w zeszłym miesiącu, Salwador wykorzystał swoje zyski na budowę szpitala dla zwierząt – ale tylko poprzez okopanie się w dolarach w ramach swojego funduszu Bitcoin.

Długoterminowe zaangażowanie w Bitcoin

Kilka dni temu Bukele ogłosił plany Salwadoru dotyczące budowy „Bitcoin City”, finansowanego z „obligacji wulkanicznej” o wartości 1 miliarda dolarów. Połowa środków zostanie wykorzystana na zakup Bitcoina, a druga połowa zostanie zainwestowana w infrastrukturę wydobywczą Bitcoina, wykorzystującą krajową energię wulkaniczną.

Jest to kolejny dowód długoterminowej wiary Salwadoru w aprecjację ceny Bitcoina. Jeśli wzrośnie, zyski narodu z zasobów Bitcoinów i wydobycia pomogą spłacić roczny kupon obligacji o wartości 6,5%. Jak dotąd średnia roczna aprecjacja ceny Bitcoina od 2013 r. wyniosła 100%.

1/12/2021 – Mr.Advice


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz