Badania. Najpopularniejsze kryptowaluty wśród rosyjskich użytkowników mediów społecznościowych.

Badania przeprowadzone w rosyjskich mediach społecznościowych zidentyfikowały, które tokeny są najczęściej komentowane przez użytkowników Social Media.

Eksperci wymieniają najczęściej wymieniane krypto w rosyjskich mediach społecznościowych

Brand Analytics, firma specjalizująca się w monitoringu mediów na obszarze WNP, opublikowała niedawno raport rankingowy najpopularniejszych kryptowalut według częstotliwości ich pojawiania się w rosyjskojęzycznych rozmowach w mediach społecznościowych. Aby ocenić zainteresowanie tematami kryptograficznymi, jego eksperci przeanalizowali ponad 2,4 miliarda wiadomości publicznych zawierających ponad 46,7 miliarda słów, opublikowanych w październiku 2021 roku.

Korzystając z technologii klastrowania, badacze odkryli ponad 600 wariantów nazw, w tym synonimów, odnoszących się do kryptowalut, o których wspominali rosyjskojęzyczni użytkownicy w swoich postach w zeszłym miesiącu. Na przykład, oprócz standardowej „bitcoin”, pisanej cyrylicą pisowni bitcoin, statystyki obejmują słowa takie jak „биток”, „биткоиня”, a także łacińskie „bitcoin”, „BTC” i inne.

Bitcoin (BTC), wiodący na świecie krypto pod względem kapitalizacji rynkowej, znajduje się na szczycie listy 10 najpopularniejszych cyfrowych monet w rosyjskojęzycznych mediach społecznościowych z 4415 200 wzmiankami. Stablecoin USDT jest drugi z 855 800, litecoin (LTC) zajmuje trzecie miejsce z 424 300, a ethereum (ETH) jest czwarte z 417 900 wzmiankami.

Następny jest XRP z 217 400 wzmiankami, a tuż za nim DOGE z 216 300 wzmiankami. Solana (SOL) zajmuje siódme miejsce z 196 900, Monero (XMR) jest ósme z 177 900 wzmiankami, a za nim Bowscoin (BSC) z 158 400. Travala (AVA) z liczbą 122 000 uzupełnia listę 10 wiodących kryptowalut według wzmianek w rosyjskich mediach społecznościowych.

Autorzy badania zauważają, że w tym roku nastąpił wzrost cen bitcoinów (BTC), w którym cena za monetę wielokrotnie osiągała rekordowe poziomy. Rekordy obejmują BTC, który osiągnął prawie 67 000 USD w październiku i zbliżał się do 69 000 USD na początku listopada.

Według analityków zainteresowanie tematami kryptograficznymi wśród Rosjan jeszcze nie osiągnęło szczytu. „Na świecie istnieją tysiące różnych kryptowalut, podczas gdy tylko 600 z nich jest wymienianych w przestrzeni rosyjskojęzycznej”, zauważają, wskazując, że Rosja ma ogromny potencjał, ponieważ niedawno weszła do pierwszej trójki najpopularniejszych miejsc wydobycia bitcoinów.

Naukowcy przewidują, że wzrośnie penetracja kryptowalut, a zainteresowanie kryptowalutami będzie nadal rosło. 

Na razie kryptowaluty w Rosji, a także związane z nimi działania, takie jak bicie monet, zostały uregulowane tylko częściowo, głównie ustawą „O cyfrowych aktywach finansowych”. Rosyjskie władze przygotowują się do zajęcia się szeregiem innych aspektów regulacyjnych, w tym dotyczących górnictwa i podatków.

30/11/2021 – Mr.Advice


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz