Likwidacje na giełdach przekroczyły 770 mln USD w Black Friday

Jak pokazują dane firmy Coinglass, łączna kwota zlikwidowanych pozycji na rynkach kryptowalut osiągnęła ponad 770 milionów dolarów. 

Likwidacje w Black Friday osiągnęły 770 milionów USD. 

Bitcoin przewodził stawce z 217 milionami USD (4,000 BTC). Ethereum zajęło drugą pozycję, zabierając inwestorom ponad 200 milionów USD (około 50,000 ETH). Na trzeciej pozycji uplasował się token GALA, w której zlikwidowano prawie 25 milionów USD. Dalej uplasowały się SAND i DOGE, każdy z nich na kwotę około 20 milionów USD, oraz MANA, DOT, SOL, oraz XRP.

Pod koniec tygodnia Bitcoin spadł aż o ponad 9% do 53,500 USD, najniższego poziomu, jakim odnotowano od 10 października. Ethereum również mocno spadło – do najniższego poziomu od miesiąca. 

Czym mogą być spowodowane likwidacje? 

Niektórzy twierdzą, że wybuch nowego, potencjalnie odpornego na szczepionki wariantu COVID skłonił inwestorów do porzucenia bardziej ryzykownych aktywów, do których zaliczane są kryptowaluty. 

Do tej pory nowy wariant koronawirusa wykryto w Afryce Południowej, Botswanie i Hongkongu. Naukowcy uważają, że pewne nietypowe kombinacje genetyczne sprawiają, że jest on bardziej transmisyjny, albo bardziej zdolny do unikania odpowiedzi immunologicznych.

Yuya Hasegawa z tokijskiej giełdy Bitbank powiedział, że rozprzestrzenianie się nowego wariantu wirusa (zwłaszcza w innych krajach), może jeszcze bardziej osłabić apetyt inwestorów na kryptowaluty. 

29/11/2021 – Mr.Advice


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne wpisy

Dodaj komentarz