Akumulacja Bitcoin przyspiesza. Wieloryby kupiły 0,29% całkowitej podaży BTC w ciągu 7 dni

Wieloryby Bitcoin kupiły 59,000 Bitcoinów w ciągu tygodnia poniżej $60,000 za sztukę.

Handel Bitcoinem poniżej 60,000 USD przez ponad tydzień pozwolił niektórym wielorybom zgromadzić więcej aktywów. Dane on-chain sugerują, że długoterminowi posiadacze i wieloryby kupili 0,29% całkowitej podaży w ciągu zaledwie tygodnia.

Akumulacja Bitcoinów

Od szczytu na poziomie 69,000 USD z 10 listopada, cena bitcoina spadała, tracąc około 20% swojej wartości i zaledwie tydzień później spadła poniżej 56,000 USD. 

Chociaż ten gwałtowny spadek cen w stosunkowo krótkim okresie może wystraszyć początkujących inwestorów, nie jest tak w przypadku posiadaczy długoterminowych (LTH) i wielorybów.

Ta ostatnia grupa, zwykle uważana za podmioty zawierające od 100 do 10,000 BTC, była na szali zakupów, jak wskazała firma analityczna Santiment. Wykorzystali możliwość zakupu bitcoinów po niższych cenach (w porównaniu do 15 dni temu) i zgromadzili około 59,000 monet w ciągu zaledwie tygodnia, w którym cena BTC utrzymywała się poniżej 60,000 USD.

Niektóre z tych zakupów najprawdopodobniej pochodziły od trzeciego co do wielkości wieloryba. Anonimowy podmiot kupił BTC o wartości około 375 milionów dolarów w jedenaście dni.

Warto zauważyć, że wieloryby mają tendencję do kupowania większej liczby monet, gdy cena aktywów ostygnie po znacznym wzroście. Tak było na początku lipca i września, kiedy ich stan posiadania spadł. Jednak gdy zaczęli akumulować, cena BTC również poszła w górę.

Jak niedawno wskazał CryptoPotato, liczba Bitcoinów wycofanych z giełd zaczęła rosnąć. Ponad 23,000 monet zostało przeniesionych do zimnych portfeli. 

26-11-2021, Mr.Advice TEAM


Dołącz do naszej społeczności na Telegramie – Grupa Free

Podobne posty

Dodaj komentarz